Lenovo IdeaPad Gaming 3 82SB00B4TX alınır mı?

Idepad alma bence kasa kalitesi kötü. Kapağı 1 yıl boyunca kapatıp açtım, çerçevesinin kenarında çatlak oluştu. Neredeyse full plastik bir yapısı var. Bilmiyorum ama HP Victus serisinin kasası metal gibi duruyor onlara bakabilirsin.
Fiyat performans ürünü olduğundan bu laptopta karar kıldım. @646148 bahsettiği gibi biraz da bütçe meselesi. Bu fiyattaki en iyi kasa kalitesi de Lenovo IdeaPad Gaming 3 deniyor. Bir ara monster almakta kararlıydım fakat clevo kasalardaki kronik sorunlardan anında vazgeçtim.

Ben de Amazon aracılığıyla bu laptopu almayı istiyorum. Fiyat çok iyi gelmesine rağmen 8 gb ram biraz düşük geldi. Laptopun detaylı özelliklerine hiçbir yerden ulaşamadım. Lenovo'nun resmi sitesinde bile üstünkörü bilgiler var.
Amazon.com.tr Ekstradan buradaki ddr5 ram'i almayı planlıyorum fakat takılı olan ram ile uyumlu çalışır mı?
amazonda ürün detaylarının altında pdf var https://m.media-amazon.com/images/I/91aSttOzjZL.pdf orda yazıyor

evet bu uyumludur bende ilerleyen zamanlarda bundan birde 552gb ssd alacağım
Üzerinde hangi marka ram var bulamadım. illa makineyi açıp bakmak gerekiyor sanırım. Benim sorum aslında Amazon.com.tr bu alacağım ram ile üzerindeki 8 gb ram ile dual channel olarak uyumlu çalışır mı olacaktı. Yani toplamda 8x2 şeklinde. Çoğu yerde mutlaka iki ramin de aynı marka ve model olması şart gibi şeyler yazıyor. Emin olmadan almak istemiyorum.

Üzerinde hangi marka ram var bulamadım. illa makineyi açıp bakmak gerekiyor sanırım. Benim sorum aslında Amazon.com.tr bu alacağım ram ile üzerindeki 8 gb ram ile dual channel olarak uyumlu çalışır mı olacaktı. Yani toplamda 8x2 şeklinde. Çoğu yerde mutlaka iki ramin de aynı marka ve model olması şart gibi şeyler yazıyor. Emin olmadan almak istemiyorum.
Çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı