Lenovo Ideapad Gaming 3 Alacaklara açıklama

Codex360

Kilopat
Makaleler
2
Forumda Lenovo ile alakalı pek çok öneri konusu görüyorum. Bir yıldan fazla süredir Lenovo Ideapad Gaming 3 kullanıyorum.
Alacak arkadaşlar için birkaç önerim var.

Kasa
Bilgisayarın kasası orta seviye, ısı yalıtımı konusunda güzel. Menteşeler bir yılı geçmesine rağmen hala ilk günkü gibi ama böyle elinize alınca bazen güvensizlik veriyor çatır çutur sesler geliyor plastikten dolayı. Ayrıca menteşeler her ne kadar sağlam olsa da laptopu çok az sallayınca ekran da hareket ediyor. Aşırı sağlam değil.
Trackpad ve klavye çok da sağlam değil bazı tuşlar kendi kendine sertleşti, altındaki mekanizma hiç yokken oynamış olabilir. Ayrıca alttan aydınlatmalı olduğu için bazı tuşların aydınlatması titreme yapmaya başladı. Laptop hiç düşmedi bu arada. Kullanım sonrası oluşan detaylar. Trackpad de hafif yukarı kalkmış gibi hissettiriyor basma boşluğu var. Düşmeyen bir bilgisayarda kendi kendine böyle şeylerin olması güzel değil.

Ekran
Ekranın tek kötü tarafı güneşte yansıma yapması ve dış ortamda parlaklığının yetersiz kalması. Bazen güneşli bir yerde oturduğumda ekranı hiç görmüyorum.
Şarj
Maalesef gaming laptop olduğu için şarjı çok az gidiyor. Macbooklar'daki veya ofis bilgisayarlarındaki gibi 5 saat 8 saat ekran süreleri hayal. 2.5 Saat dayanırsa şükrediyorsunuz.
Ses
Hoparlör sadece konulmuş olmak için var. O kadar az ses veriyor ki az sesli bir ortamda bile duymak için çaba harcıyorsunuz.

Oyun performansı vs. güzel ısınma konusunda sorun yok ama alacaksanız yukarıdaki sorunları düşünüp alın.
Ayrıca oyun oynamayacaksanız, öğrenciyseniz veya ofis çalışanıysanız gaming laptop almayın(performans gerektiren iş yapmıyorsanız) hem ağır hem şarjı dayanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı