Lenovo IdeaPad Gaming 3 BIOS'ta fan hızı nerede?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.
Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptop kullanıyorum. Fan hızını BIOS üzerinden görebileceğimi öğrendim ancak bulamadım.

image.jpg

Çözünürlük bozuk o yüzden her şey sıkışık.

Sistemi açıp Lenovo Vantage üstünden de manuel ayarlayıp hızı görebilirsiniz.

@Iskenderun 2022 modeller değilse direkt kontrol edemiyorsunuz, sadece modlar arası geçiş var. Advanced BIOS ile kontrol edebilirsiniz, cihaz elimde olmadığı için tam olarak BIOS'taki yerini söyleyemeyeceğim ama bakmanız gerekiyor. Karışık olduğunu da söyleyeyim.

@Iskenderun 2022 modeller değilse direkt kontrol edemiyorsunuz, sadece modlar arası geçiş var. Advanced BIOS ile kontrol edebilirsiniz, cihaz elimde olmadığı için tam olarak BIOS'taki yerini söyleyemeyeceğim ama bakmanız gerekiyor. Karışık olduğunu da söyleyeyim.

Bende tam bunu diyecektim, ideapad 3 var arkadaşımda yanımda zaten o birde 2022 model sanırım ona rağmen bana kullanışsız gelmişti uygulama. Kurcaladık beraber ben hiçbir şey anlamadım. Süper moderatör dediğine göre vardır herhalde bir bildiği dedim ama bilmiyorum.

Bende tam bunu diyecektim, IdeaPad 3 var arkadaşımda yanımda zaten o bir de 2022 model sanırım ona rağmen bana kullanışsız gelmişti uygulama. Kurcaladık beraber ben hiçbir şey anlamadım. Süper moderatör dediğine göre vardır herhalde bir bildiği dedim ama bilmiyorum.
Ben uygulamadan hızı ayarlıyorum ama bir şey değişmiyor. Cihaz kafasına göre ayarlıyor.

Ben uygulamadan hızı ayarlıyorum ama bir şey değişmiyor. Cihaz kafasına göre ayarlıyor.

Fotoğraf atabilir misiniz? Ayarladiginiza göre yeni modellerden, bakalım onlarda da kilidi açıyor mu? Eğer açarsa dediğim gibi ayarlayabilirsiniz.

Bende tam bunu diyecektim, IdeaPad 3 var arkadaşımda yanımda zaten o bir de 2022 model sanırım ona rağmen bana kullanışsız gelmişti uygulama. Kurcaladık beraber ben hiçbir şey anlamadım. Süper moderatör dediğine göre vardır herhalde bir bildiği dedim ama bilmiyorum.

Katılıyorum, Lenovo yeni yeni 2022 sonuna doğru çıkan modellerde anca yazılıma ağırlık vermeye başladı, fazla geç oldu ama yavaş yavaş iyi hâle getiriyorlar. Eski sistemler kendi halinde ama gene maalesef.

Katılıyorum, Lenovo yeni yeni 2022 sonuna doğru çıkan modellerde anca yazılıma ağırlık vermeye başladı, fazla geç oldu ama yavaş yavaş iyi hâle getiriyorlar. Eski sistemler kendi halinde ama gene maalesef.
Bende sadece Casper çöp sanıyordum yazılımda Lenovo daha kötü çıktı. Bir saat kendi laptopumda olan modları aradık, yokmuş sandık. Fıkra gibiydi. Kaç yıldır bilgisayar kullanıyorum, laptop kullanıyorum, yok arkadaş bulamadık.😆

İşte olsun diye oraya Quiet falan koymuşlar. Bulana kadar zorlandık zaten hadi ben Casper kullanıyorum bulamayabilirim, sahibi yanımda bulamadı. Bulduğumuzda da tatmin olmadık. Öyle kapsamlı değil yani, Quiet evet limitlidir de balanced ile performance arasında devasa fark yoktur muhtemelen. Tabii MUX falan beklemedim ama resmen uğraşmamışlar o yüzden fark yoktur diyorum.

Not: Yeni yazılımlarını bilmiyorum ben 2022 yılındaki yazılımından konuşuyorum Legion yazılımı farklıdır muhtemelen aynı zamanda LOQ'ta öyle. 👍
Yani bu söylediğim modellerde geçerli değil, dediklerim ideapad 3 için geçerli.

Sistemi açıp Lenovo Vantage üstünden de manuel ayarlayıp hızı görebilirsiniz.
Moderatör bey benden deneyimli maşallah.🫡
😳
Direkt yıl söylemekte iyi cesaret ama 2022 değil de 2023 demek daha doğru.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı