Lenovo Ideapad Gaming 3 fan hızı nasıl ayarlanır?

nguzdag

Centipat
Arkadaşlar Lenovo'larda eskiden fan hızı kontrol ediliyordu bir uygulama ile adını unuttum. Şimdi Lenovo vantage diye bir şey gelmiş ama çok akıcı calısmıyor. Fan hızımı nasıl ayarlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef yok. BIOS'da "Advanced" kısmında "Thermal Optimization" gibi birşey olmalı. "Level" sayısı -1, 2 ve 3- arttıkca fanın hızı ve soğutma kapasitesi artıyor, sesi azalıyor olmalı.

Ben pek bir değişiklik görmedim. Devir ayarlayıcı tarzı bir uygulama olsa çok iyi olur aslında.
otomatik olarak aciyor zaten genelde
bende tam calismasini anliyamadim.bazen calisiyor fn q bazen calismiyor

Maalesef yok. BIOS'da "Advanced" kısmında "thermal optimization" gibi bir şey olmalı. "level" sayısı -1, 2 ve 3- arttıkca fanın hızı ve soğutma kapasitesi artıyor, sesi azalıyor olmalı.

Bir seferinde BIOS Update yaparken fan devri maximum performansında çalıştı. O fan devri çok iyiydi, şimdi ne yapıp etsem de o devir e ulaşmıyor. Ses konusu çok önemli değil yeter ki yeterli havayı alıp soğuyabilsin.

Bakın ne buldum: LegionFanControl
Kullanmadan önce her sekmenin ekran görüntüsünü alın. Çünkü orjinal ayarlara dönemiyorsunuz, kendiniz bir daha ayarlamalısınız. Bu arada aramızda Legion 5 laptoplu olan var mı?

Geri
Yukarı