Lenovo Ideapad Gaming 3 gözde batma ve kızarıklık yapıyor

EmirDeniz15

Hectopat
Cuma gününden beri Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopu kullanıyorum. Renkleri çok canlı veya doygun, %99 sRGB oranına sahip olduğundan sanırım gözlerimi çok yordu. Cuma gününden beri sürekli bir batma ve yanma hissi var. Bundan önce ASUS TUF F17 laptop kullanıyordum, onun renkleri daha solgundu sRGB oranı düşüktü yani. Ondan dolayı mı kaynaklanıyor bilmiyorum, benzer durumu yaşayanlar var mı?

Windows'un sağladığı gece ışığını kullanabilirsiniz hocam benim de uzun süredir yaşadığım bir sorundu monitör değiştirdiğimde ortaya çıktı.

Windows'un sağladığı gece ışığını kullanabilirsiniz hocam benim de uzun süredir yaşadığım bir sorundu monitör değiştirdiğimde ortaya çıktı.
Full gece ışığı açık kullanıyorum gündüz bile ama yok. Laptoba bakmadığım zaman hafifliyor gözümdeki rahatsızlık, laptoba bakmaya başladığım anda başlıyor yine. Bir tek bende mi var bu durum bu laptobu kullanan başkası da yazabilir mi acaba? Herhangi bir Lenovo Ideapad cihazı olabilir. Hepsinde aynı panel kullanılıyordur muhtemelen. AIDA64'ten baktım Lenovonun kendi ürettiği bir panel sanırım. Kod adı LEN156FD.

Geri
Yukarı