Çözüldü Lenovo Ideapad Gaming 3 kapak açıldığında açılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OA09

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba arkadaşlar. Laptopum tamamen kapalı haldeyken, kapağını açtığımda kendiliğinden açılıyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Sağ altta saatin yanında bulunan pil simgesine sağ tuş yapıp veya
Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\ kısmından güç seçeneklerini açın.

Ardından kullanmış olduğunuz planın sağ tarafında bulunan Plan ayarlarını değiştir'e tıklayınız. Daha sonra açılan sayfadan Gelişmiş güç ayarlarını değiştir'e tıklayınız.

Açılan gelişmiş ayarlarda Güç Düğmeleri ve Kapak sekmesinini bulunuz.

Şayet göremiyorsanız yukarıda açmış olduğunuz sekmeleri kapatıp;

Komut istemi ( CMD )'ni yönetici olarak çalıştırıp :

powercfg -attributes SUB_BUTTONS 99ff10e7-23b1-4c07-a9d1-5c3206d741b4 -ATTRIB_HIDE yazdıktan veya kopyalayıp yapıştırdıktan sonra enter tuşuna basınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra mesajın ilk başında belirttiğim gibi güç seçeneklerini tekrar açın ve

Güç Düğmeleri ve Kapak sekmesinini bulunuz

Onun alt sekmesinde Kapak açma eylemi'ni Ekranı Aç seçeneği yerine Hiçbir şey yapma olarak değiştiriniz ve tekrar gözlemleyiniz durumu.

Sağ altta saatin yanında bulunan pil simgesine sağ tuş yapıp veya.
Denetim Masası\Tüm denetim masası öğeleri\ kısmından güç seçeneklerini açın.

Ardından kullanmış olduğunuz planın sağ tarafında bulunan plan ayarlarını değiştir'e tıklayınız. Daha sonra açılan sayfadan gelişmiş güç ayarlarını değiştir'e tıklayınız.

Açılan gelişmiş ayarlarda güç düğmeleri ve kapak sekmesinini bulunuz.

Şayet göremiyorsanız yukarıda açmış olduğunuz sekmeleri kapatıp;

Komut istemi ( CMD )'ni yönetici olarak çalıştırıp:

Powercfg -attributes SUB_BUTTONS 99FF10E7-23B1-4C07-A9D1-5C3206D741B4 -attrıb_hıde yazdıktan veya kopyalayıp yapıştırdıktan sonra enter tuşuna basınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra mesajın ilk başında belirttiğim gibi güç seçeneklerini tekrar açın ve.

Güç düğmeleri ve kapak sekmesinini bulunuz.

Onun alt sekmesinde kapak açma Eylemi'ni ekranı aç seçeneği yerine hiçbir şey yapma olarak değiştiriniz ve tekrar gözlemleyiniz durumu.

Dediklerinizi yaptım resimdeki gibi ama bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda yine kendiliğinden açıldı PC.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,7 KB · Görüntüleme: 87
Merhaba arkadaşlar. Laptopum tamamen kapalı haldeyken, kapağını açtığımda kendiliğinden açılıyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?
Kanka lenovo vantage uygulamasında
Kanka lenovo vantage uygulamasında

Yeni konular

Geri
Yukarı