Lenovo Ideapad Gaming 3 klavye ışığı çalışmıyor

• Konuyu başlatan drue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 934

drue

Kilopat
Daha fazla  
Selam, Lenovo Ideapad Gaming 3 kullanıyorum. Bugüne kadar klavye ışığında bir sorun yoktu, sıkıntısız çalışıyordu. FN kombinasyonu ve uygulama üzerinden deniyorum ancak aktif görünmesine rağmen ışık yanmıyor. Gün içerisinde rutin toz ve fan temizliği yaptım, devamında da bir sorun yoktu ama akşam saatlerinde bir daha açtığım zaman ışığın yanmadığını fark ettim. Bataryayı oynatmış olabilir miyim veya bunu nasıl anlarım? Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, Lenovo Ideapad Gaming 3 kullanıyorum. Bugüne kadar klavye ışığında bir sorun yoktu, sıkıntısız çalışıyordu. FN kombinasyonu ve uygulama üzerinden deniyorum ancak aktif görünmesine rağmen ışık yanmıyor. Gün içerisinde rutin toz ve fan temizliği yaptım, devamında da bir sorun yoktu ama akşam saatlerinde bir daha açtığım zaman ışığın yanmadığını fark ettim. Bataryayı oynatmış olabilir miyim veya bunu nasıl anlarım? Teşekkür ederim şimdiden.

Resmi tahmin mi ediyoruz? 🤨

Dosya Ekleri

• 20221010_191325_001.jpg
    20221010_191325_001.jpg
    256,4 KB · Görüntüleme: 66
Maalesef yanmıyor hocam, ortam ışığı nedeniyle öyle görünmüş. FN+Space ya da uygulama üzerinden denesem bile ışık yanmıyor. Normalde iki kademeli, ilki daha soluk ikincisi daha parlak şeklinde. Son bir saattir falan hiçbir şekilde yanmıyor.

Maalesef yanmıyor hocam, ortam ışığı nedeniyle öyle görünmüş. FN+Space ya da uygulama üzerinden denesem bile ışık yanmıyor. Normalde iki kademeli, ilki daha soluk ikincisi daha parlak şeklinde. Son bir saattir falan hiçbir şekilde yanmıyor.
Bazen hatalar yazılımsal olabiliyor. Aygıt yöneticisinden eksik sürücü var mı bakabilir misiniz? Yoksa format atıp birdaha deneyin son çare servise gönderin.

Sürücüyü otomatik olarak ara;
1. Masaüstünde sol altta bulunan başlat menüsündeki arama sekmesine Aygıt Yöneticisi yazılır ve açılır.
2. Mevcut sürücünün üstüne sağ tıklanarak sürücüyü güncelleştir butonuna basılır.
3. Ardından "Sürücüyü Otomatik Olarak Ara" seçeneği seçilir.

Sorun devam ederse;
1. Lenovo Vantage web sitesine gidilir ve ürünü indirilir.
2. Uygulama başlatılır ve orada listelenen klavyenin bulması için Cihaz'a ve ardından Giriş ve Aksesuarlar'a tıklanır.
3. Arayüzde bulunan seçeneklerden arka ışığı ayarlanır.

Yardımlarınız için teşekkür ederim, maalesef sürücü sorunu yok gibi görünüyor. Lenovo Vantage'ı denemiştim, bir kez daha baktım ancak sonuç alamadım. Diğer çözümleri deneyeceğim sanırım.

Geri
Yukarı