Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopa RAM taktıktan sonra laptop harici ekran kartını görmemeye başladı

bayraktarfatih

Yoctopat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad Gaming 3 model dizüstü bilgisayarıma bugün RAM upgradei yaptım. RAM modelim https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-crucial-ntb-8gb-3200mhz-ddr4-ct8g4sfra32a-fiyati,1455826337.html
Linkteki gibidir. Her şeyi doğru ve sorunsuz yaptığımdan eminim fakat bilgisayarı tekrar açtığımda bilgisayarım harici ekran kartımı görmemeye başladı. Her türlü konuyu ve çözümü inceledim ve denedim. DDU kurdum tüm sürücüleri sildim gene yüklemeyi denedim ama yok nafile. DxDiag'tan GPU'larıma baktim sadece dahili yani Intel GPU gözüküyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni takılan RAM'i söküp varsa BIOS güncellemesi yapıp deneyebilirsiniz.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 model dizüstü bilgisayarıma bugün RAM upgradei yaptım. RAM modelim Crucial 8 GB 3200 MHz DDR4 CL22 CT8G4SFRA32A Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Linkteki gibidir. Her şeyi doğru ve sorunsuz yaptığımdan eminim fakat bilgisayarı tekrar açtığımda bilgisayarım harici ekran kartımı görmemeye başladı. Her türlü konuyu ve çözümü inceledim ve denedim. DDU kurdum tüm sürücüleri sildim gene yüklemeyi denedim ama yok nafile. DxDiag'tan GPU'larıma baktim sadece dahili yani Intel GPU gözüküyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Yeni RAM'i çıkarınca geliyor mu harici ekran kartı?

Lenovo IdeaPad Gaming 3 model dizüstü bilgisayarıma bugün RAM upgradei yaptım. RAM modelim Crucial 8 GB 3200 MHz DDR4 CL22 CT8G4SFRA32A Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Oluşturucu yok mu DXDIAG'da?

Yeni Rami çıkardım ve hala görmüyor. Geforce experince de çalışmıyor
Yeni RAM'i çıkarınca geliyor mu harici ekran kartı?

Oluşturucu yok mu DXDIAG'da?
Oluşturucudan kastınız nedir anlamadım. Fakat şunu diyebilirim ki onceden 2 ekran gösteriyordu dxdiag da şuan ise sadece 1 adet Ekran var o da intelin dahili gpu su

Yeni RAM'i çıkardım ve hala görmüyor. GeForce Experience'de çalışmıyor.

Oluşturucudan kastınız nedir anlamadım. Fakat şunu diyebilirim ki onceden 2 ekran gösteriyordu DxDiag da şu an ise sadece 1 adet ekran var o da Intel'in dahili GPU'su.

Sürücünüzü güncelleyin hocam olmazsa temiz kurulum yapın belki de aldığınız RAM çakma ise zarar vermiş olabilir.

Yeni takılan RAM'i söküp varsa BIOS güncellemesi yapıp deneyebilirsiniz.

Lenovo Vantage uygulamasından son sürüme güncellemistim zaten BIOS'u şu anda da denetleme yaptığımda başka güncelleme sunmuyor. RAM'i ise çıkarttim sorun hala aynı.

Yeni Rami çıkardım ve hala görmüyor. Geforce experince de çalışmıyor

Oluşturucudan kastınız nedir anlamadım. Fakat şunu diyebilirim ki onceden 2 ekran gösteriyordu dxdiag da şuan ise sadece 1 adet Ekran var o da intelin dahili gpu su
Dxdiagda ekranın yanında Oluşturucu yazması lazım.

Sürücünüzü güncelleyin hocam olmazsa temiz kurulum yapın belki de aldığınız RAM çakma ise zarar vermiş olabilir.

Sürücüyü gunceleyemiyorum sorunum orada zaten. NVIDIA GPU göremediği için GeForce Experience çalışmıyor. Manuel olan driver da çalışmıyor. Temiz kurulum da yaptım hala durum aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı