Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopa RAM taktıktan sonra laptop harici ekran kartını görmemeye başladı

bayraktarfatih

Yoctopat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad Gaming 3 model dizüstü bilgisayarıma bugün RAM upgradei yaptım. RAM modelim https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-crucial-ntb-8gb-3200mhz-ddr4-ct8g4sfra32a-fiyati,1455826337.html
Linkteki gibidir. Her şeyi doğru ve sorunsuz yaptığımdan eminim fakat bilgisayarı tekrar açtığımda bilgisayarım harici ekran kartımı görmemeye başladı. Her türlü konuyu ve çözümü inceledim ve denedim. DDU kurdum tüm sürücüleri sildim gene yüklemeyi denedim ama yok nafile. DxDiag'tan GPU'larıma baktim sadece dahili yani Intel GPU gözüküyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_20230831_214328.jpg
    IMG_20230831_214328.jpg
    241,7 KB · Görüntüleme: 16
Hocam aldığınız RAM orijinal miydi? Garantiye gönerin hallederler.
Ram in orijinalliğinden emin değilim kullanıcı yorumlarında herkes çok memnundu ve ürün 5 yıldızdi. Garanti için ise tereddütlerim var ürünü kendim açtigim için garanti kapsamı dışına çıkmış olmasından korkuyorum.

RAM'in orijinalliğinden emin değilim kullanıcı yorumlarında herkes çok memnundu ve ürün 5 yıldızdi. Garanti için ise tereddütlerim var ürünü kendim açtigim için garanti kapsamı dışına çıkmış olmasından korkuyorum.

Lenovo garantiyi bozmuyor ama RAM'i çıkarıp gönderin siz iade edin sahte ürün büyük ihtimalle ben RAM gibi parçaları vatandan falan almayı tercih ederdim sizde bilmiyorsunuz orijinal mi ama çalışıyor diye 5 yıldız veriyorsunuz 🤔

Lenovo garantiyi bozmuyor ama RAM'i çıkarıp gönderin siz iade edin sahte ürün büyük ihtimalle ben RAM gibi parçaları vatandan falan almayı tercih ederdim sizde bilmiyorsunuz orijinal mi ama çalışıyor diye 5 yıldız veriyorsunuz 🤔
Haha hayır hocam 5 yıldız benim düşüncem değildi ürün mağazada kullanıcılar tarafından 5 yıldızlanmisti. Ürünün ortalama puanı 5 yıldızdi yani. Ama dediğiniz doğru ram büyük ihtimalle sahte tek anlamadığım neden bu kadar olumlu yorum olur ki?

Haha hayır hocam 5 yıldız benim düşüncem değildi ürün mağazada kullanıcılar tarafından 5 yıldızlanmisti. Ürünün ortalama puanı 5 yıldızdi yani. Ama dediğiniz doğru RAM büyük ihtimalle sahte tek anlamadığım neden bu kadar olumlu yorum olur ki?

Çalışan bir şeye neden birileri 1 yıldız versin hocam adama göre çalışıyor = orijinal mantığı işliyor.

BIOS ayarlarını sıfırlar mısın hocam? Olmazsa BIOS/Configuration/Graphics device ayarını UMA Graphics yapmayı dene bir.

BIOS ayarlarını kaç kez sıfırladım inanın saymadım :D UMA'yi ise hiç denemedim çünkü Google da arattigim da UMA'nin yalnızca dahili ekran kartını çalıştırdigini öğrendim.

Geri
Yukarı