Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopa RAM taktıktan sonra laptop harici ekran kartını görmemeye başladı

bayraktarfatih

Yoctopat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad Gaming 3 model dizüstü bilgisayarıma bugün RAM upgradei yaptım. RAM modelim https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-crucial-ntb-8gb-3200mhz-ddr4-ct8g4sfra32a-fiyati,1455826337.html
Linkteki gibidir. Her şeyi doğru ve sorunsuz yaptığımdan eminim fakat bilgisayarı tekrar açtığımda bilgisayarım harici ekran kartımı görmemeye başladı. Her türlü konuyu ve çözümü inceledim ve denedim. DDU kurdum tüm sürücüleri sildim gene yüklemeyi denedim ama yok nafile. DxDiag'tan GPU'larıma baktim sadece dahili yani Intel GPU gözüküyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanmasından iyidir masrafı. Lenovo servisine git ve RAM'ini kontrol ettir ardından sistemini servise ver ama garantin bittiği ve kullancı hatası sayıldığı için Max 1000 ücret ödemen gerek. Tecrübe bozmaktan ibarettir sakın ah salak kafam yapmaz olaydım vb isyanlara dayanmaz.

Hocam bir şey daha şimdi geldi aklıma. Ekran kartının fanları çalışıyor bu arada :D bu kısa devre komple ana bağlantıyı mı keser yoksa GPU içerisinde daha bölgesel bir kısa devre falan mı yapar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir şey daha şimdi geldi aklıma. Ekran kartının fanları çalışıyor bu arada :D bu kısa devre komple ana bağlantıyı mı keser yoksa GPU içerisinde daha bölgesel bir kısa devre falan mı yapar?

GPU içerisinde yapar maalesef. Zaten o 2 fan her zaman çalışmaya hükümlü GPU bozulsa bile döner o.

Hocam sorunu çözdün mü ben de aynı problemi yaşıyorum ama ben eldiven taktım ellerimi falan peteğe dokundurdum kısa devre olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı