Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopta FPS zaman içinde düştü

zkann

Centipat
Daha fazla  
Laptopumu alalı yaklaşık 6 ay oldu ve aldığımdan beri FPS'im çok büyük düşüş yaşadı. Örneğin, Valorant'ta 200-220FPS alırken şu an 140-160 alıyorum. (165Hz ekran olduğu için 165'in altında FPS almak çok iğrenç hissettiriyor.) LoL 250-260 FPS iken Valorant'tan bile düşük oldu, 120-130 alıyorum. LoL daha fazla düştüğüne göre ekran kartından çok işlemciyle ilgili olduğunu düşünüyorum.

Model: Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K4TX Notebook

Crackli oyun vb. indirmedim, depolamayı zorlamadım, arka planda uygulamalar da pek yok açıkçası. Sürücülerimi sürekli güncel tutuyorum. Benim bilgisayarımın GTX1650'li versiyonunu kullanan arkadaşım (birkaç hafta arayla aldık) Valorant'ta 220 LoL'de 210 FPS aldığını söylüyor ve inanmak istemiyorum. Gerçekten kafayı yiyeceğim.

Aynı laptopun GTX 1650'li versiyonu bende var alalı 8 ay oldu hala ilk günkü gibi oyunlarda 65 dereceden yukarı çıkmıyor ama laptopumu temiz kullanıyorum ve düzenli aralıklarla temizliyorum.

Laptopu bir temizle.

Gerçekten sorunun bu olduğuna ben de eminim gibi. Teşekkür ederim.
Aynı laptopun GTX 1650'li versiyonu bende var alalı 8 ay oldu hala ilk günkü gibi oyunlarda 65 dereceden yukarı çıkmıyor ama laptopumu temiz kullanıyorum ve düzenli aralıklarla temizliyorum.

Arkadaşlarım bilgisayarı açtığın an garantisi iptal olur diyor, doğru mudur ve temizlenmesi için garanti kurumuna göndersem temizlerler mi (en azından ücret karşılığında?)

Arkadaşlarım bilgisayarı açtığın an garantisi iptal olur diyor, doğru mudur ve temizlenmesi için garanti kurumuna göndersem temizlerler mi (en azından ücret karşılığında?)

Lenovo servisini arayıp sorarsanız daha iyi olur. Onun haricinde garanti devam ettiği için ücretsiz şekilde temizlik ve macun değişimleri yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı