Çözüldü Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopta Minecraft düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

kedibademm

Centipat
Daha fazla  
Normalde oyunun kastığını bile hissetmiyordum ama nedense FPS düşüşü oldu ve bloklara uzaktan bakıldığında böyle görünür oldu (143 FPS çıkmış ama hareket etmeye başlayınca 80 oluyor).

Laptop Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Oyun Bilgisayarı | Lenovo Türkiye | Lenovo Türkiye RTX 3060 Ryzen 5 8 GB RAM.

2022-09-17_16.13.25.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar çözümü buldum attığım görseldeki gibi çizgiler varsa NVIDIA Denetim Masası'ndan görüntü ayarlarını önayarladan 3D uygulamanın karar vermesine izin ver seçeneğini seçin çizgiler gitti ve FPS düzeldi gibi.
Arkadaşlar çözümü buldum attığım görseldeki gibi çizgiler varsa NVIDIA Denetim Masası'ndan görüntü ayarlarını önayarladan 3D uygulamanın karar vermesine izin ver seçeneğini seçin çizgiler gitti ve FPS düzeldi gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemcisinde herhangi bir sıkıntı yok, RAM'i az bu durumda sizin yazdığınız mesajın herhangi bir anlamı kalmıyor?

Bende de 8 GB RAM ve 5600H işlemci var ve düşük FPS vermiyor 8 GB RAM olmasına karşın. Sizin için anlamı olup olmaması bir şey ifade etmiyor, oyun genel olarak işlemciye de yüklenir RAM'e de yüklenir.

Geri
Yukarı