Lenovo Ideapad Gaming 3 ölü piksel mi var?

brosbach

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo ideapad Gaming 3-15ACH6
AMD Ryzen 5 5600H
NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB
2x 8 GB DDR4-3200
512 GB SSD PCIe
Merhaba, Lenovo ıdp Gaming 3 PC almıştım yeni geldi ve ölü piksel testi yaptım, iki farklı yerde iki farklı nokta var emin olamadım birinci piksel ilk 4 fotoğraf ikincisi son 5 fotoğraf. Bunlar ölü piksel mi? Sizce bunlar çoğalır mı ya da garantiye göndermeye gerek var mı? Garantiye gönderirsem eğer adaptör sorununu da dile getirip değişim talep edeceğim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-06-23-00-07-27-203_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2022-06-23-00-07-27-203_com.google.android.apps.photos.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_2022-06-23-00-07-15-561_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2022-06-23-00-07-15-561_com.google.android.apps.photos.jpg
    98,9 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_2022-06-23-00-07-08-088_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2022-06-23-00-07-08-088_com.google.android.apps.photos.jpg
    116,2 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2022-06-23-00-07-02-506_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2022-06-23-00-07-02-506_com.google.android.apps.photos.jpg
    105,7 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_2022-06-23-10-56-22-224_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2022-06-23-10-56-22-224_com.google.android.apps.photos.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2022-06-23-10-56-17-149_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2022-06-23-10-56-17-149_com.google.android.apps.photos.jpg
    124,5 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_2022-06-23-10-56-12-242_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2022-06-23-10-56-12-242_com.google.android.apps.photos.jpg
    69,4 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2022-06-23-10-56-06-584_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2022-06-23-10-56-06-584_com.google.android.apps.photos.jpg
    5 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2022-06-23-10-56-00-225_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2022-06-23-10-56-00-225_com.google.android.apps.photos.jpg
    142,1 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Merhaba, Lenovo ıdp Gaming 3 PC almıştım yeni geldi ve ölü piksel testi yaptım, iki farklı yerde iki farklı nokta var emin olamadım birinci piksel ilk 4 fotoğraf ikincisi son 5 fotoğraf. Bunlar ölü piksel mi? Sizce bunlar çoğalır mı ya da garantiye göndermeye gerek var mı? Garantiye gönderirsem eğer adaptör sorununu da dile getirip değişim talep edeceğim.
Bir problem var gibi duruyor, emin olmamakla beraber çoğalacağını düşünmüyorum. Sizi rahatsız ediyorsa garanti de var zaten gönderin içiniz rahat etsin her ihtimale karşı.
Adaptör sorunu tam olarak nedir, aynı ürünü kullanıyorum çoğu yerde adaptörle ilgili sorun olduğu yazıyor.

Bir problem var gibi duruyor, emin olmamakla beraber çoğalacağını düşünmüyorum. Sizi rahatsız ediyorsa garanti de var zaten gönderin içiniz rahat etsin her ihtimale karşı.

Aslında fark etmemiştim, bakmayacağım demiştim dün duramadım baktım :d göndereceğim gibi duruyor.

Adaptör sorunu tam olarak nedir, aynı ürünü kullanıyorum çoğu yerde adaptörle ilgili sorun olduğu yazıyor.

Dün oyun deneyimleme fırsatım oldu ultra ayarlarda World of Tanks oynadım, şarjdayken 40 dakika gibi sürede %2-3'lük bir azalma meydana geldi. Adaptörün W değeri PC'nin harcadığı W değerinden düşük kaldığı için bataryayı şarj edemiyor pilden yiyor. 170W adaptör ile değişim sağlandığını söyleyen birisi vardı fakat ulaşamadık kendisine sonra.

Aslında fark etmemiştim, bakmayacağım demiştim dün duramadım baktım :d göndereceğim gibi duruyor.

Dün oyun deneyimleme fırsatım oldu Ultra ayarlarda World of Tanks oynadım, şarjdayken 40 dakika gibi sürede %2-3'lük bir azalma meydana geldi. Adaptörün W değeri PC'nin harcadığı W değerinden düşük kaldığı için bataryayı şarj edemiyor pilden yiyor. 170W adaptör ile değişim sağlandığını söyleyen birisi vardı fakat ulaşamadık kendisine sonra.

Bir kere fark edince insan bakmadan duramıyor bu tarz problemlere, obsesif gibi sürekli bakıyor :)

Şimdi siz anlatınca kontrol ettim 135W benim adaptörüm ama bahsettiğiniz durum başıma gelmedi hiç sanırım, geldiyse de gözümden kaçmış. Şimdi bunu teyit ederken obsesif olma sırası bende gibi duruyor :)
Bende de ses ve görüntüde uyuşmazlık sorunu oluyor bazen, şarjda değilken daha sık yaşanıyor. Dizi - Film izlerken sesler geride falan kalıyor. Onu çözmeye çalışıyorum işin içinden çıkamazsam ilk macun zamanı geldiğinde gönderip bu sorunu da belirteceğim, ama bunun güçten kaynaklandığını düşünmüyor da değilim.

Lenovo'nun müşteri desteği kaliteli bu tarz konularda, sitede başlık vs açıp ya da Mail / Telefon yoluyla ulaşırsanız, adaptör işini netleştirirler diye düşünüyorum.

Bende de ses ve görüntüde uyuşmazlık sorunu oluyor bazen, şarjda değilken daha sık yaşanıyor. Dizi - film izlerken sesler geride falan kalıyor. Onu çözmeye çalışıyorum işin içinden çıkamazsam ilk macun zamanı geldiğinde gönderip bu sorunu da belirteceğim, ama bunun güçten kaynaklandığını düşünmüyor da değilim.

Cihaz Nahimic destekliyor diye biliyorum. Store üzerinden uygulamasını yükleyebilir misiniz aynı sorun devam edecek mi acaba? Yeni aldığım için hala çoğu şeyi test edemedim. Umarım donanımsal değil yazılımsaldır.

Lenovo'nun müşteri desteği kaliteli bu tarz konularda, sitede başlık vs açıp ya da mail / telefon yoluyla ulaşırsanız, adaptör işini netleştirirler diye düşünüyorum.

Yeni konu açıp gönderip cevap alan başka birisi var mı diye bir soracağım olumlu veya olumsuz.

Cihaz Nahimic destekliyor diye biliyorum. Store üzerinden uygulamasını yükleyebilir misiniz aynı sorun devam edecek mi acaba? Yeni aldığım için hala çoğu şeyi test edemedim. Umarım donanımsal değil yazılımsaldır.

Yeni konu açıp gönderip cevap alan başka birisi var mı diye bir soracağım olumlu veya olumsuz.

Nahimic nedir tam olarak? Biraz baktım, çok olumsuz yorum var, bir de ben mix mastering ve kayıt vs yapıyorum, bu program direkt olarak sese müdahale ediyor mu, sorun yaşatır mı bana?

Nahimic nedir tam olarak? Biraz baktım, çok olumsuz yorum var, bir de ben mix mastering ve kayıt vs yapıyorum, bu program direkt olarak sese müdahale ediyor mu, sorun yaşatır mı bana?

Nahimic, MSI'ın ses programı ve yongalarını yapıyor diye biliyorum bu cihazda da kullanılıyor galiba kendi sitesinde görmüştüm. Diğer konuda herhangi bir bilgim yok maalesef.

Nahimic, MSI'ın ses programı ve yongalarını yapıyor diye biliyorum bu cihazda da kullanılıyor galiba kendi sitesinde görmüştüm. Diğer konuda herhangi bir bilgim yok maalesef.
Tamamdır teşekkür ederim, ben biraz bakınayım bu konuya.

Tamamdır teşekkür ederim, ben biraz bakınayım bu konuya.

Rica ederim, bir bilgi bulursanız bizlere de söylemeniz bizi mutlu eder.

1656006306942.png

Destek kaydı açtım ve gelen cevap bu şekilde.

Son düzenleme:
Rica ederim, bir bilgi bulursanız bizlere de söylemeniz bizi mutlu eder.

Eki Görüntüle 1429333

Destek kaydı açtım ve gelen cevap bu şekilde.

Ölü pikselle ilgili ben de böyle hatırlıyordum sağdan soldan, birkaç adetin altına bakmıyorlardı firmalar. Pili de test ederler artık arayıp anlatırsınız sıkıntıyı, olmadı bağlanıp test ederler, adaptör işini çözerler gibi.

Geri
Yukarı