Lenovo Ideapad Gaming 3 oyunlarda düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

erdmoks

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
RTX 4060
RAM
16 GB DDR4 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
İşlemci
i5 11300h
Merhaba. Lenovo Ideapad Gaming3 laptopum var özellikleri ise şu şekilde:

İşlemci 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-11300H @ 3.10GHz, 3110 MHz, 4 çekirdek, 8 mantıksal işlemci.
16 GB çift kanal RAM 3200MHz.
RTX3050 Ti ekran kartı.

Oyunlarda düşük FPS alıyorum ve bu sorunu Lenovo teknik destek ekibine ilettim. Adaptörümün 135W olduğu ve yetersiz olduğu gerekçesiyle adaptörüm değişti ve 170W adaptör geldi ancak hala FPS sorunum devam etmekte. Şöyle ki gerek en düşük gerek en yüksek grafikte FPS değerlerim aynı kalıyor. Bunu teknik ekibe de söylemiştim. Bu sorunu yaşamış olan veya çözümünü bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum teşekkkürler.

Yaşadığınız sorun normal, bütün muxless laptoplar yaşıyor. MSI Afterburner ile oyun içi kullanım, sıcaklık değerlerini gönderin.

Valla hocam ben de de acer nitro 5 var.

Mesela yeni oyunlarda 1920 çözünürlükte oynayinca 100 fps aliyprsam
800x600 yapinca 105 fps 103 fps oluyor.

Yaşadığınız sorun normal, bütün muxless laptoplar yaşıyor. MSI Afterburner ile oyun içi kullanım, sıcaklık değerlerini gönderin.
Hocam merhaba, Valorant üzerinde msi afterburner ile sıcaklık değerlerimi ölçmeye çalıştım ancak uygulamayı oyun içinde aktif edemedim. Valorantta herhangi bir grafik ayarında ortalama 130-150 fps alabiliyorum ve aşırı dalgalanma oluyor. sıcaklık değerleri ise ekran kartı ve cpu maksimum 70 dereceleri gördü ancak kayıt alamadım. Şimdi format atacağım ve durum düzelmezse hem burada hem de teknik servisle görüşmelerime devam edeceğim, teşekkür ederim

Hocam merhaba, Valorant üzerinde MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerimi ölçmeye çalıştım ancak uygulamayı oyun içinde aktif edemedim. Valorant'ta herhangi bir grafik ayarında ortalama 130-150 FPS alabiliyorum ve aşırı dalgalanma oluyor. Sıcaklık değerleri ise ekran kartı ve CPU maksimum 70 dereceleri gördü ancak kayıt alamadım. Şimdi format atacağım ve durum düzelmezse hem burada hem de teknik servisle görüşmelerime devam edeceğim, teşekkür ederim.

Formatlık bir durum değil, dediğim gibi MUX olmamasından kaynaklanıyor. Bu arada RAM tek kanal mı?

Harici monitöre bağlarsanız sorununuz çözülür büyük ihtimalle.
Harici monitör de mevcut ancak o da çözüm olmadı. Hiçbir şekilde anlam veremediğim bir sorun mevcut. Squad gibi bir oyunda en düşük grafik + fsr max performans ile 55 fps alıyorum max, en yüksek grafikte ise 50 fps. Çok mantıksız geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı