Lenovo Ideapad Gaming 3 şarj almayı kesti

Pekear

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce Hepsiburada'dan RTX 3060 ekran kartlı ve Ryzen 5 5600h işlemcili Lenovo Ideapad Gaming aldım. Bugün sabah geldi, birkaç saat şarjda bekletmeden Windows'u kurdum. Düğmeli 3'lü priz kullanıyorum, laptop şarj olurken %20'ye geldiğinde yanlışlıkla düğmeye bastım ve laptop şarj almayı kesti ve şarj hızla azalmaya başladı yani bir 20 saniye sonra falan laptop kapandı. Sizce bir sorun oluşmuş mudur? Şu an laptop kapalı halde prize taktım ve 4-5 saat şarjda bekleteceğim.

Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce Hepsiburada'dan RTX 3060 ekran kartlı ve Ryzen 5 5600h işlemcili Lenovo Ideapad Gaming aldım. Bugün sabah geldi, birkaç saat şarjda bekletmeden Windows'u kurdum. Düğmeli 3'lü priz kullanıyorum, laptop şarj olurken %20'ye geldiğinde yanlışlıkla düğmeye bastım ve laptop şarj almayı kesti ve şarj hızla azalmaya başladı yani bir 20 saniye sonra falan laptop kapandı. Sizce bir sorun oluşmuş mudur? Şu an laptop kapalı halde prize taktım ve 4-5 saat şarjda bekleteceğim.
20 saniyede %20den kapanması bir şeylerin normal olmadığını gösterir.

Anlıyorum hocam. Laptop'u ilk açışım ve daha hiç tam dolum yapmadım ondan olabilir mi ? Şimdi şarj ediyorum ve birkaç saat şarjda bırakacağım. Ondan sonra bir daha deneyeceğim aynı sorun devam ederse garantiye yollayacağım.

Anlıyorum hocam. Laptopu ilk açışım ve daha hiç tam dolum yapmadım ondan olabilir mi? Şimdi şarj ediyorum ve birkaç saat şarjda bırakacağım. Ondan sonra bir daha deneyeceğim aynı sorun devam ederse garantiye yollayacağım.

Hocam ilk başta hani telefonlarda da bataryanın sağlığı için ilk alındığında 12 saat prizde bekletilir bilginiz vardır bence laptoplar için de böyle. Şarjda kalsın bayağı ondan sonra açın bence sıkıntı olmaz. Ama AIDA64'den batarya yıpranmasına bakmanızı öneririm.

Tamamdır hocam. Akşam saat 10'a kadar şarjda bekleteceğim. Sonra batarya sağlık durumuna bakıp konuyu güncelleyeceğim. Önerileriniz için teşekkür ediyorum

Tekrardan merhabalar. Laptop'u şarjdan çıkardım ve yaklaşık 4 buçuk saat sonra %20'ye indi. Bu laptopla ilgili yaptığım araştırmalara göre iyi bir sonuç diyebilirim. Daha sonra pil ömrünü kontrol ettim. Her şey sorunsuz görünüyor. Görünüşe bakılırsa sabah yaşadığım sorun anlık idi. Eğer tekrarlayan bir durum olursa garantiye göndereceğim.Cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum konu kilitlenebilir.
pil.png
pil 2.png

Tekrardan merhabalar. Laptop'u şarjdan çıkardım ve yaklaşık 4 buçuk saat sonra %20'ye indi. Bu laptopla ilgili yaptığım araştırmalara göre iyi bir sonuç diyebilirim. Daha sonra pil ömrünü kontrol ettim. Her şey sorunsuz görünüyor. Görünüşe bakılırsa sabah yaşadığım sorun anlık idi. Eğer tekrarlayan bir durum olursa garantiye göndereceğim.Cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum konu kilitlenebilir.Eki Görüntüle 1429594Eki Görüntüle 1429593
aynı bilgisayarı cuma günü aldım ve PC de şarj 100 e gelince kendini boşaltıyor bunun pil sağlığıyla alakalı olduğu söyleniyor discordunuz varsa oradan konuyu sizle paylaşmak isterim sizde de aynı durum oluyorsa PC'de sıkıntı yok demektir . Çünkü aynı PC'yi bende kullanıyorum :)

Geri
Yukarı