Lenovo Ideapad Gaming 3 takılma ve Wi-Fi kopması

FroynBast

Hectopat
RAM
16GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H
Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3-15ach6, AMD Ryzen 5 5600H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6 GB modeli olan dizüstü bilgisayarını almıştım.

İlk aldığımda, günde 1 kere prize takılıyken veya pilde 1 ile 5 saniye arası süren bir drrr sesi geliyor ve takılıyordu. Olay görüntüleyicisinde ise Kernel Power41 hatası gözüküyordu. Bu sebeple servise verdiğimde anakartının değiştiği söylendi fakat OEM olarak kullandığım Windows key gitmediği için değiştirilmediğini düşünüyorum.

Son zamanlarda ise bu problem daha da artmaya başladı.

Şarjda veya pildeki kullanımımda, oyun oynarken ya da sadece Discord'da dururken bile 3-5 saniye süren Wi-Fi ya da Ethernet bağlantısı fark etmeksizin internet kopmaları yaşıyorum. Örnek olarak Discord'da biriyle konuşurken sesi kesiliyor 3 5 saniye sonra gelmeye devam ediyor. Aynı şekilde Valorant oynarken sağ üstte bağlantı problemi yazıyor 3 5 saniye kopuyor ve sonrasında yeniden bağlanıyor ve devam ediyorum.
Tekrar servise vermeyi planlıyorum fakat tekrar bu durum devam edecekse zaman kaybetmek istemiyorum.

Ürünü Amazon'dan almıştım servis değişimi yapıyor mu yoksa satıcıya mı yönlendiriyor? Bildiğim kadarıyla Amazon değişim yapmıyor çünkü.
Satıcıya yönlendirir hocam, fakat Amazon bu konularda iyi. Destek talebi açın amazonda.

Geri
Yukarı