Çözüldü Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop Wi-Fi gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VINBOM

Kilopat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop aldım. Windows 10'u flashtan kurdum. Bilgisayarın Wi-Fi'si çalışmıyor. Driverı yüklü değildir diye düşündüm başka laptoptan flasha driverı yükledim, attım ama hala Wi-Fi gözükmüyor. Sadece Ethernet kablosu bağlayın diyor. Sebebi nedir?

Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop aldım. Windows 10'u flashtan kurdum. Bilgisayarın Wi-Fi'si çalışmıyor. Driverı yüklü değildir diye düşündüm başka laptoptan flasha driverı yükledim, attım ama hala Wi-Fi gözükmüyor. Sadece Ethernet kablosu bağlayın diyor. Sebebi nedir?
Hocam windowsu kurduktan sonra ethernet kablosuyla modeme bağlayın windows update yüklüyor wifi driverini. Büyük ihtimal yanlış versiyonu indirdiniz o yüzden görmüyor.

Driveri nereden indirip kurdun?

Kendi sitesinden ama Intel işlemcili versiyonu için çıkan driverı yükledim.
Hocam windowsu kurduktan sonra ethernet kablosuyla modeme bağlayın windows update yüklüyor wifi driverini. Büyük ihtimal yanlış versiyonu indirdiniz o yüzden görmüyor.
Şu an ethernet kablosu bağlayabileceğim yerde değilim sorun orda.

Merhaba aynı sorunu Asus laptopumda yaşamıştım. Ethernet kablosunu takıp aygıt yöneticisinden ağ bagdaştırıcıdan wirelessi güncelle. Ben de öyle düzelmişti.

Çözüm
Kendi sitesinden ama Intel işlemcili versiyonu için çıkan driverı yükledim.

Şu an ethernet kablosu bağlayabileceğim yerde değilim sorun orda.
Yanlış driverı indirmişsiniz. Etherneti bağlayıp aygıt yöneticisi üzerinden yüklediğiniz driverı silip daha sonra oradan güncellerseniz sorununuz düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı