Lenovo Ideapad Gaming 3 Vantage yazılım ayarları nasıl olmalı?

--Mars---

Hectopat
Yeni aldığım Ideapad Gaming 3 (82K100CUTX) model numaralı bilgisayara ait güncelleştirmeleri tamamladım. Buna ek olarak Lenovo'nun kendi yazılımı olan Vantage üzerinden de birçok ayara erişim sağlanabiliyor. Stabil ve uzun süreli kullanım sağlamak adına bu uygulama üzerinden hangi ayarlar yapılmalı ve hangi özellikler etkinleştirilmelidir ?

Pek de oynamaya gerek yok, fakat dışarı çıkarken yaninizda goturmuyorsaniz ve adaptöre bağlı şekilde uzun süre oyun oynuyorsaniz batarya ömrünün uzun olması açısından, pile girip tasarruf kipini açıp sarji 60a kitleyerek kullanabilirsiniz. Onun dışında keyfe bağlı olarak RGB profili ayarlayabilirsiniz, eğer sicakliklarin iyi olduğunu düşünüyorsanız performans kipine alıp Lenovo'nun koyduğu OC'yi deneyebilirsiniz.

Pek de oynamaya gerek yok, fakat dışarı çıkarken yaninizda goturmuyorsaniz ve adaptöre bağlı şekilde uzun süre oyun oynuyorsaniz batarya ömrünün uzun olması açısından, pile girip tasarruf kipini açıp sarji 60a kitleyerek kullanabilirsiniz. Onun dışında keyfe bağlı olarak RGB profili ayarlayabilirsiniz, eğer sicakliklarin iyi olduğunu düşünüyorsanız performans kipine alıp Lenovo'nun koyduğu OC'yi deneyebilirsiniz.
3-4 saat önce tasarruf kipini açmıştım ve cihaz şarjda. Oyun oynamıyorum ama açtığım yandan bu zamana %100 'e sabitlenmiş şekilde duruyor. Bu modun çalışma mantığı nedir , cihazımdaki durum normal mi ?

Mod şarjı 60a kitliyor hocam, batarya doldur dur yapmadığı için birnevi daha yavaş ölüyor, cihazi sarjdan çıkarıp sarjinin inmesini bekleyin ardindan kitlendigini goreceksiniz.

Mod şarjı 60a kitliyor hocam, batarya doldur dur yapmadığı için birnevi daha yavaş ölüyor, cihazi sarjdan çıkarıp sarjinin inmesini bekleyin ardindan kitlendigini goreceksiniz.
Özür dilerim sistemi kavrayamadım .Yani bu durum oyun oynadığımda mı aktif olacak yoksa şu an şarjımın %60'a kadar inip sabit kalması gerekmez mi ? Oysa ben 3-4 saattir kullanmama rağmen şarj %100'de sabitli.

Özür dilerim sistemi kavrayamadım. Yani bu durum oyun oynadığımda mı aktif olacak yoksa şu an şarjımın %60'a kadar inip sabit kalması gerekmez mi? Oysa ben 3-4 saattir kullanmama rağmen şarj %100'de sabitli.

Yok hocam bu durum her zaman aktif, ama dediğim gibi şarjı bir boşaltın önce.

Evet CPU. GPU ise 75-80 derece arasında oynuyor. Bir de ekrana vuran ısının uzun kullanımda dezavantajı var mı?

Cihaz 4 ay civaridir bende bir sorun görmedim, tasarimsal bir hata yapcaklarinida pek sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı