Lenovo Ideapad Gaming 3 vs ASUS FX506

klcyef

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Lenovo Ideapad Gaming 3 mü ASUS FX506 serisi mi daha iyi? Özelliklerinden bağımsız soruyorum. Hangisini kullanırken sorunla karşılaşmam? Fan sesi ısınma vesaire hangisi pişman etmez?

ASUS ısınma sorununu çözdü diyorlar FX serisinde.

Selamlar. Lenovo Ideapad Gaming 3 mü ASUS FX506 serisi mi daha iyi? Özelliklerinden bağımsız soruyorum. Hangisini kullanırken sorunla karşılaşmam? Fan sesi ısınma vesaire hangisi pişman etmez?

Model atın hocam

İkisi de kalite anlamında birbirine çok yakın modeller fakat ideapadin ısınma sorunu olduğu söyleniyor.

Dostum her modelde 1 2 ısınan olur. Ama o FX kronik diye biliyorum.

F15 serisinde ısınma sorunu yok bizzat bende kullanıyorum benimki 97 98 dereceyi görmeye başlayınca içini açıp bir baktım işlemci üzerinde termal macun yoktu onu değiştirdim fakat niyeyse değiştirdikten sonra ekran gelmiyordu laptopa şu an garantide ne yazık ki yeni değerlere bakamadım fakat ilk geldiğinde 91 dereceyi görüyordu Max. Isınma sorunu AMD modellerinde A15 serisinde vardı.

Asus TUF FX506HCB HN144 modele sahibim. Alalı 1-2 ay oluyor. Almadan önce Technopat'ta araştırmıştım, olumluydu yorumları ve güvenip aldım. Çok fazla oyun testi/saatlerce test yapmadım. Odyssey, Witcher 3 ve ETS2 testlerini yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam ekran kartı Odyssey ve Witcher 3'te 80 derecede dolaşıyordu. ETS2'de ise 85 derecedeydi. İşlemci de bundan fazla ısınmıyordu. Bu sıcaklıklar için soğuk diyemem ama 90-95 derece olmasından iyidir diye düşünüyorum. Oyun oynarken fanların sesi duyuluyor ama sizi ne kadar rahatsız eder bilemem. Ben rahatsız olmadım fazla.

Şarjı pek gitmiyor gibi. %95'de bıraktığım şarj birkaç sonra açtığımda 67'ye felan düştüğüne rastlamıştım (tam emin değilim). Ama oyun oynayacaksanız zaten mecburen şarjda kullanacaksınız. İçindeki hoparlörün ya da adı her neyse kalitesi pek iyi değil gibi. Ayriyetten oyun oynayacaksanız/indirme yapacaksanız ethernet ile bağlanmalısınız. Ben 10K'ya almıştım, bu bütçedeki laptoplarından bu konularda Asus'tan pek artısı olacağını sanmıyorum. Muhtemelen onlar da böyledir. Ölü piksel sorununa rastlamadım.

Ben bilgisayarı aldığımda 10K idi fiyatı, benzer fiyatlara alınabilecek laptoplar vardı ama Asus diye bunu seçmiştim. Şu anda fiyatı hakkında fikrim yok, benim laptop konusunda gözlemlerim böyle.

Geri
Yukarı