Lenovo Ideapad Gaming 3 vs ASUS FX506

ASUS TUF FX506HCB HN144 modele sahibim. Alalı 1-2 ay oluyor. Almadan önce Technopat'ta araştırmıştım, olumluydu yorumları ve güvenip aldım. Çok fazla oyun testi/saatlerce test yapmadım. Odyssey, Witcher 3 ve ETS 2 testlerini yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam ekran kartı Odyssey ve Witcher 3'te 80 derecede dolaşıyordu. ETS 2'de ise 85 derecedeydi. İşlemci de bundan fazla ısınmıyordu. Bu sıcaklıklar için soğuk diyemem ama 90-95 derece olmasından iyidir diye düşünüyorum. Oyun oynarken fanların sesi duyuluyor ama sizi ne kadar rahatsız eder bilemem. Ben rahatsız olmadım fazla.

Şarjı pek gitmiyor gibi. %95'de bıraktığım şarj birkaç sonra açtığımda 67'ye falan düştüğüne rastlamıştım (tam emin değilim). Ama oyun oynayacaksanız zaten mecburen şarjda kullanacaksınız. İçindeki hoparlörün ya da adı her neyse kalitesi pek iyi değil gibi. Ayrıyeten oyun oynayacaksanız/indirme yapacaksanız Ethernet ile bağlanmalısınız. Ben 10K'ya almıştım, bu bütçedeki laptoplarından bu konularda ASUS'tan pek artısı olacağını sanmıyorum. Muhtemelen onlar da böyledir. Ölü piksel sorununa rastlamadım.

Ben bilgisayarı aldığımda 10k idi fiyatı, benzer fiyatlara alınabilecek laptoplar vardı ama ASUS diye bunu seçmiştim. Şu anda fiyatı hakkında fikrim yok, benim laptop konusunda gözlemlerim böyle.

80 85 derece normal değerler her oyuncu laptopu neredeyse o sıcaklıklarda çalışır (üst düzey birkaç model dışında). O donanıma sahip bir laptopun bataryası zaten çok götürmez ayrıca fan sesini her oyuncu laptopunda duyarsınız o hepsinde olur çünkü o donanım 2 tane dandik fan ile soğuyor ve soğuması için o fanların cidden çok hızlı dönmesi gerekiyor. Kullandığınız laptop orta seviye ve zamanında iyi fiyata almışsınız güle güle kullanın.

80 85 derece normal değerler her oyuncu laptopu neredeyse o sıcaklıklarda çalışır (üst düzey birkaç model dışında). O donanıma sahip bir laptopun bataryası zaten çok götürmez ayrıca fan sesini her oyuncu laptopunda duyarsınız o hepsinde olur çünkü o donanım 2 tane dandik fan ile soğuyor ve soğuması için o fanların cidden çok hızlı dönmesi gerekiyor. Kullandığınız laptop orta seviye ve zamanında iyi fiyata almışsınız güle güle kullanın.
Doğrudur hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Şimdi yazımı okudum da hani sanki güvenip almışım da pişman olmuşum gibi bir düşünce ortaya çıkabiliyor. Hayır, sadece kendimce özelliklerini masaya yatırdım. Sizin de dediğiniz gibi muhtemelen bu fiyat bandındaki çoğu laptop böyledir.

Aslında ben alırken de fiyatlar bir tık artmıştı ama daha da artacağını düşünüp aldım ki öyle de oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı