Lenovo Ideapad Gaming 3 vs ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 vs MSI Bravo 15 A4DDR-243XTR

Haftalardır araştırıyorum, bu 3 modelde karar kıldım ve bugün alacağım. Hepsiburada'da indiriminde son günü.
Bilgisayar müh + sık olmasa da ara sıra oyun oynamak için alıyorum.
Hangisi daha iyi olur? MSI kalitesi aradaki fiyat farkına değer mi?
Bu TUF modeli için sıcaklık sorunu yok diyorlar.
MSI diğerlerinden 340-440 gr daha hafif. Üniversite için taşıma önemli olacak.

Aralarında en çok ısınanı TUF.

Benim kullandığım cihaz :) tek slot 8 GB RAM ile geliyor yanına 3200 MHz CL 22 RAM ile Dual Channel yaparak performansını artırabilirsiniz.

Be de böyle bir cihaz arayışındayım. 11400h + RTX 3050 konfigürasyonunun performansı nedir? Oyun içi FPS değerleri ile ilgili bilgi verir misiniz?

Aralarında en çok ısınanı TUF.
Edit: Son mesajlarına baktım. TUF laptop aldın da suratına mı patladı uzuvlarını mı kaybettin burnun ile mi yazıyorsun. Bir insanın bir ürünü bu kadar kötüleyebilmesi için sebebi bana göre anca bu olabilir yani.
Be de böyle bir cihaz arayışındayım. 11400h + RTX 3050 konfigürasyonunun performansı nedir? Oyun içi FPS değerleri ile ilgili bilgi verir misiniz?

Yani şu ana kadar sadece Fallout 76 da 127 FPS yazıyor testte ama ben 50 alıyorum. Onun dışında aşağı yukarı AAA 30 oyun indirdim test ettim Steam'den. Hepsi çok güzel çalıştı alıp da oynayamadıklarımı oynamaya başladım.

Not: Bazı aynı laptopu alan arkadaşlarda FPS azdı Valorant'ta. Valorant 110 FPS yazmıştı arkadaş sanırım. Bende 170-240 civarı ve aldığım RAM ile soğutucu gelmeden önceki hali bu. Öneri olarak satıcının Hepsiburada olmasını istiyorsan biraz bekle 1500 TL civarı bir yükseliş oldu ben aldıktan sonra çünkü sitede. Ama başka bir satıcıda hala 9700 artı RAM ile 10200 olacak işte. Ben öneririm şahsen :) alacak olursan.

Konuda laptopu alanlar olarak RAM'i tartışıyoruz :D gelir yazarsın.

Son düzenleme:
Sadece Far Cry 5 ve Bannerlord oynadım. Far Cry 5'in kendi benchmark test sonucunu ekledim.
58d2796adaafe5edd8e56b45faf7c86d.jpeg

Geri
Yukarı