Lenovo Ideapad Gaming 6999₺

Hocam selamlar bu cihazın yerine 10750H işlemcili bir notebook alsan performans olarak çok daha iyi sonuclar elde edersin. Cihazda Turbo ile 5 GHz'e kadar sonuc alabiliyorsun. Oyun performansı olarak da daha iyi sonuclar elde edersin ısınma problemi yaşamazsın gibi gibi. Cihaz tavsiyesi istersen yardımcı olabilirim

7000 liraya 10750h işlemcili laptop varsa alırım tavsiye yarın 7K geçecek elime kalırsa bu laptop alacağım büyük ihtimal

Keşke ekran kartları gelse indirime girseler.

Ekran kartları gelince indirime mi girecek sizce? Monster'ın birkaç ürününü inceliyordum fakat bir baktım sitelerinden bile kaldırmışlar. Yeni ekran kartları gelse bu PC'ler piyasada hala olur mu emin değilim gelenlerde pahalı olur. TR serveri zor ya :(

Ekran kartları gelince indirime mi girecek sizce? Monster'ın birkaç ürününü inceliyordum fakat bir baktım sitelerinden bile kaldırmışlar. Yeni ekran kartları gelse bu PC'ler piyasada hala olur mu emin değilim gelenlerde pahalı olur. TR serveri zor ya :(
Şu an hiçbir yerde stok yok. Stoklar gelince ucuzlayacak baya.

Aynı fiyatlara farklı konfigürasyonlarda başka cihazlara bakmakta fayda var. Tamam 4600h işlemci başarılı ama R5 ile i7 kıyaslamak akıl karı değil. Söz konusu günümüz oyunları ise mühim olan çekirdek sayısı değil, çekirdek performansıdır. Azcık kafayı çalıştırarak bir odayı mumla mı daha iyi aydınlatırsın yoksa bir ampulle mi? Bu soruya cevabın ampulse arkadaşların önerdiği 10750h işlemcili cihazlara yönelmek daha mantıklı.

Monster'la da Lenovo'yu kıyaslamak elbette olmaz ama Monster yabana atılacak bir marka değil. Satış sonrası destek konusunda muazzam şekilde geliştiler. Bana Lenovo ile aynı paraya daha iyi performans sunan cihaz sunuyorsa tabii ki tercihimi Monster'dan yana yapmalıyım. Lenovo aldın sorunsuz çıkacak diye bir kaide yok. Teknoloji bu şans işi.

@Pentecost kesinlikle katılıyorum. Kim ne derse desin i7 10750H varken R5 4600H kulağa biraz garip geliyor. Bir de sanki herkes her cihazı kullanmış gibi yok o marka çok geri dönüş alıyor yok bu marka çok iyi alınır diye yorumlar yapıyorlar. Sırf konuda bahsi geçiyor diye marka belirteceğim. Lenovo da zamanında bu ülkede pek beğenilen bir marka değildi. Özellikle satılan belli modelleri geri dönüyordu ki bunlar çabuk unutulmuş. Kesin bu yazacağıma karşı çıkan çok kişi olacak ama bence ülke olarak donanıma harcama yapmayı düşünmeliyiz. Bu yüzden Monster alınır. Sonuçta bu adamlarda bu ülkede yatırım yapıyorlar ve sattıkları modeller üst düzey.

Fiyat olarak gayet cazip görünse de, çok fazla indirimde olduğu bence söylenemez. Özellikle işlemci tarafında ve ekran kartı tarafında zaten ederi aşağı yukarı budur. Ama yine de alınır mı, tabi ki bütçen buna yetiyorsa alınır. Ancak bana soracak olursan, benim bütçem bu olsa da, bu cihazı almam, kötü mü ? Hayır değil, R5 4600H fena bir işlemci de değil ama, İ5 10300 bu sisteme göre çok daha iyi bir performans verecektir. Her anlamda üstelik. Kaldı ki bunu i7 10750 H ile kıyaslamak zaten espri sebebi olur. Çekirdek sayısı veya işte soğutma sıvısı vs bunlar tabi ki önemli ancak çekirdek teknolojisi ve dahi performansı her şeyden önemlidir. Wv gerçekten iyi ve konforlu bir model olsa da, bir mercedes değildir. Tıpkı burada olduğu gibi.
Fiyat olarak gayet cazip görünse de, çok fazla indirimde olduğu bence söylenemez. Özellikle işlemci tarafında ve ekran kartı tarafında zaten ederi aşağı yukarı budur. Ama yine de alınır mı, tabi ki bütçen buna yetiyorsa alınır. Ancak bana soracak olursan, benim bütçem bu olsa da, bu cihazı almam, kötü mü ? Hayır değil, R5 4600H fena bir işlemci de değil ama, İ5 10300 bu sisteme göre çok daha iyi bir performans verecektir. Her anlamda üstelik. Kaldı ki bunu i7 10750 H ile kıyaslamak zaten espri sebebi olur. Çekirdek sayısı veya işte soğutma sıvısı vs bunlar tabi ki önemli ancak çekirdek teknolojisi ve dahi performansı her şeyden önemlidir. Wv gerçekten iyi ve konforlu bir model olsa da, bir mercedes değildir. Tıpkı burada olduğu gibi.

Fiyat olarak gayet cazip görünse de, çok fazla indirimde olduğu bence söylenemez. Özellikle işlemci tarafında ve ekran kartı tarafında zaten ederi aşağı yukarı budur. Ama yine de alınır mı, tabii ki bütçen buna yetiyorsa alınır. Ancak bana soracak olursan, benim bütçem bu olsa da, bu cihazı almam, kötü mü? Hayır değil, R5 4600h fena bir işlemci de değil ama, i5 10300 bu sisteme göre çok daha iyi bir performans verecektir. Her anlamda üstelik. Kaldı ki bunu i7 10750 h ile kıyaslamak zaten espri sebebi olur. Çekirdek sayısı veya işte soğutma sıvısı vs bunlar tabii ki önemli ancak çekirdek teknolojisi ve dahi performansı her şeyden önemlidir. Wv gerçekten iyi ve konforlu bir model olsa da, bir Mercedes değildir. Tıpkı burada olduğu gibi.
Fiyat olarak gayet cazip görünse de, çok fazla indirimde olduğu bence söylenemez. Özellikle işlemci tarafında ve ekran kartı tarafında zaten ederi aşağı yukarı budur. Ama yine de alınır mı, tabii ki bütçen buna yetiyorsa alınır. Ancak bana soracak olursan, benim bütçem bu olsa da, bu cihazı almam, kötü mü? Hayır değil, R5 4600h fena bir işlemci de değil ama, i5 10300 bu sisteme göre çok daha iyi bir performans verecektir. Her anlamda üstelik. Kaldı ki bunu i7 10750 h ile kıyaslamak zaten espri sebebi olur. Çekirdek sayısı veya işte soğutma sıvısı vs bunlar tabii ki önemli ancak çekirdek teknolojisi ve dahi performansı her şeyden önemlidir. Wv gerçekten iyi ve konforlu bir model olsa da, bir Mercedes değildir. Tıpkı burada olduğu gibi.

Testlerinde attık, neye dayanarak 10300H'ın daha güçlü olduğunu söylüyorsunuz. 4600h 10750H'ı bile testlerde geçmektedir.

Geri
Yukarı