Lenovo Ideapad IP320 Kaynak ve performans izleyicisi sorunu

Married Man

Decapat
Arkadaşlar merhaba aşağıdada gördüğünüz gibi windows 10'un kaynak ve performans izleyicisinde böyle raporlar verdi bana ve şöyle ki ben bu bilgisayardan bu kadar performans düşüklüğü olması şaşırttı. Çünkü zula bile akıcı oynayamıyorum, çok takılmalar yaşıyorum. Lenovo'nun solution center programında donanım testine soktuğumda hepsi yeşil olarak geçiyor, bir sorun yok olarak gözüküyor ama performans olarak sanki bir yerde ya hata yapıyorum ya da bir yerinde hata var laptopun. Bilen arkadaşlardan yardımlarını istiyorum şimdiden yardımcı olan, olmayan arkadaşlara teşekkür ederim.
Bu arada cihazım;

Lenovo Ideapad IP320-15IKB 81BT001FTX

398943

398944

Son düzenleyen: Moderatör:
Zulayı bile akıcı oynayamamanız gayet normal segmenti dolayısıyla oyudan çok multimedya kullanımı adına üretilmiş bir laptop.
Yapmayın hocam gözünüzü sevim multimedya için 8.nesil i5 işlemci 8 GB ram 2 ekran kartı multimedya bilgisayarı için yapılmış olamaz ki herşeyi geçtim kimse almaz celeron,n4000 gibi işlemcili bilgisayarlar var iken...
Pentium 4 onboard ekran kartı olan arkadaşım bile akıcı oynuyor iken 8.nesil orta segmentteki bir bilgisayarın takılarak oynaması ilginç olduğundan böyle bir konu açtım hani bir sorunum mu var yoksa yapmam gereken birşey mi var diye.
Bu arada ilginiz için teşekkürler....

Ben de bu tarz bir laptop almayı düşünüyorum ve kullanım amacım tamamen multimedya amaçlı sonuçta üstünde r5 m530 var çokta zorlamamak lazım.

Ben de bu tarz bir laptop almayı düşünüyorum ve kullanım amacım tamamen multimedya amaçlı sonuçta üstünde r5 m530 var çokta zorlamamak lazım.
Hocam 1 film izlemek 1 internette dolaşmak için 3000 4000 tl vermek çok mantıklı değil bence tabi bu tercih meselesi saygı duyarım ama bu işleri 1000 tl 1500 tlye celeron işlemciler ilede yaparım
Hocam 1 film izlemek 1 internette dolaşmak için 3000 4000 tl vermek çok mantıklı değil bence tabi bu tercih meselesi saygı duyarım ama bu işleri 1000 tl 1500 tlye celeron işlemciler ilede yaparım
Bu arada evet ekran kartı için haklısınız ama bir onboard ekran kartını istinaden daha performans sergilemesi gerekmiyor mu sizce de

İnternette oyun testi videoları bile var R5 m530 un bi göz at istersen. Ayrıca tabi ki multimedya için 3000-4000 civarı fazla gibi ama işte tasarımsal takıntılarım var :D

İşte o radeon 530 bu radeon 530dan değil hocam :) bu r5 m530 bunun frekansları ile radeon 530 aynı değil
İşte o radeon 530 bu radeon 530dan değil hocam :) bu r5 m530 bunun frekansları ile radeon 530 aynı değil
Normal radeon 530 gta 5i bile lowda akıcı oynatıyor :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı