Lenovo Ideapad L340'a PCI-e NVMe üzerinde eGPU takmak

EgeKalee

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Lenovo Ideapad L340 (CPU-Z ektedir.) Modeli laptopuma eGPU takmak istiyorum. Cihazın Wi-Fi portunda whitelist var. Acaba bu whitelist durumu SSD slotu için de geçerli midir? BIOS'u bozmak niyetinde değilim eğer SSD slotuma takabiliyorsam oraya takmayı düşünüyorum. SSD slotunun PCI-e versiyonunu bilmiyorum. Nereden öğrenebilirim? Bu konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    18 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 34
O işlemci 1650'den çok da ötesini beslemez, para israfı olur laptopu satıp parayı üstüne koyup daha iyi bir şey alırsınız e-GPU'dan.

Normalde laptopu satmadan PC toplamayı düşünüyorum lakin şu anlık bütçem ile direkt bir hazır sistem alamıyorum. Bende bu şekilde PSU ve ekran kartını önceden alıp sonra kalanı toplamayı düşündüm ki bu sayede o esnada ekran kartını da kullanabilirim.

Normalde laptopu satmadan PC toplamayı düşünüyorum lakin şu anlık bütçem ile direkt bir hazır sistem alamıyorum. Bende bu şekilde PSU ve ekran kartını önceden alıp sonra kalanı toplamayı düşündüm ki bu sayede o esnada ekran kartını da kullanabilirim.

Özel aparat zart Zurt'da gerekiyor, en az 3-4K masraf var parçalar hariç.

Özel aparat zart Zurt'da gerekiyor, en az 3-4K masraf var parçalar hariç.

Almayı düşündüğüm port yaklaşık 1800TL civarı uzun vadede çok masraf olduğunu düşünmemiştim.

Aynı zamanda bottleneck calculator üzerinde i7 9750 ve GTX 1650'nin performansına baktığımda ekran kartının işlemciye göre çok zayıf olduğunu gördüm.

Almayı düşündüğüm port yaklaşık 1800TL civarı uzun vadede çok masraf olduğunu düşünmemiştim.

Aynı zamanda bottleneck calculator üzerinde i7 9750 ve GTX 1650'nin performansına baktığımda ekran kartının işlemciye göre çok zayıf olduğunu gördüm.

O site yanlış bilgi veriyor, mevcut durumdan çok da farklı olmaz.

Herkese merhaba.

Lenovo Ideapad L340 (CPU-Z ektedir.) Modeli laptopuma eGPU takmak istiyorum. Cihazın Wi-Fi portunda whitelist var. Acaba bu whitelist durumu SSD slotu için de geçerli midir? BIOS'u bozmak niyetinde değilim eğer SSD slotuma takabiliyorsam oraya takmayı düşünüyorum. SSD slotunun PCI-e versiyonunu bilmiyorum. Nereden öğrenebilirim? Bu konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

@ViooYa hocam forumda biraz gezince sizi buldum rica edersem biraz yardım edebilir yol gösterebilir misiniz?

Herkese merhaba.

Hocam merhaba. Yukarıda da belirtiğim gibi güncel kullandığım laptop'uma bir eGPU takmak istiyorum. Daha önce bu modele yapan hiç kimseyi bulamadım. Forumda gezerken bu laptop hakkında Wi-Fi kartı için whitelist olduğunu öğrendim ama ben BIOS'u modlama taraftarı değilim pek. Acaba M.2 SSD slotuna takabilir miyim GPU'yu? Bir de eğer olursa benim işlemcime hangi GPU'yu önerirsiniz?

ADT-Link ile bağlayabilirsiniz. Eski GDC Beast'lere göre çok çok daha performanslı oluyor hatta. BIOS'unuzda gizli özellikler yoksa her halukarda modlamanız ya da modlanmış versiyon bulmanız gerekiyor. Kart olarak 2060 ve üzeri bir şey takmanızı öneririm.

Geri
Yukarı