Çözüldü Lenovo Ideapad ''No AMD Graphics Driver is installed'' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enes_Bugra

Hectopat
Lenovo Ideapad 5 14ARE05 Ryzen 5 4500U laptopu kapatmıştım. Bir süre sonra yeniden açtım ve No AMD Graphics Driver is installed" hatası aldım. 20.9.1 sürücüsünü yeniden yükledim ancak aygıt yöneticisinde GPU gözükmüyor ve Lenovo Vantage yazılımını kullanamıyorum. Bütün bunlardan önce Windows 10 Kilit Ekranı Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir? - Technopat ren *.* *.Jpg kodunu kullanmıştım. Bundan dolayı olabileceğinden şüpheleniyorum. Malwarebytes ile acaba bilgisayara virüs mü bulaştı diye tarattığımda System 32'de rtvcvfw64.jpg adında bir dosya buldu. İnternette baktığımda bu DLL dosyasıydı ancak bende JPG olmuştu, bununla alakalı olabilir mi? Sistem DLL dosyalarının bazılarını .jpg'ye çevirmiş olabilir mi? Laptopu sıfırlasam düzelir mi, yoksa Lenovo'nun sunucularıyla mı alakalı sorun?

Son düzenleyen: Moderatör:
"No AMD Graphics driver is installed." Yani AMD ekran kartı sürücüsü bulunamadı diyor.
Sürücülerinizi bir kere daha kontrol eder misiniz acaba?
20.9.1 sürücüsünü yeniden yükledim ancak aygıt yöneticisinde GPU gözükmüyor.

Galiba eski (yeni yüklediğiniz) sürücüyü bir silin, Windows 10 geri kendi yükleme yapsın, sonra yeniden başlatın.

Her şeyi denedim sürücüyü sildim yeniden yükledim aygıt yöneticisinden kurcaladım Belki biosla alakalıdır diye biosu da kurcaladım ama düzelmedi. Format atmak için hazırlıklara başladım.

Tamam, eğer format atacaksanız, kesinlikle önemli dosyalarınızı bir USB'ye aktarın, unutmayın diye söyledim :)
Windows 10 Format USB oluşturmak için;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 10 Format rehberi için bu videoyu izleyebilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı