Çözüldü Lenovo Ideapad S145-15ast ekran kartı sürücüsü yükleyince kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ghost3xperience

Decapat
Merhaba, bilgisayarım dün Windows 7 de iken sağlam şekilde calısıyordu. Ancak bir anda ne olduysa ekran kağıdını değiştirdim sonra kendini kapattı açmaya çalıştım başlangıç onarmaya attı durdu neyse ki sonra denedim bayağı açmayı sistem geri yükleme yaptım düzeldi ancak bu sefer de ekran kartının driverını sildi çünkü Radeon settings ortada yoktu. Sonradan dosyalarımı yedekleyip Windows 10'a döndürdüm PC'yi. Şimdi Windows 10'a dönünce ekran kartının VGA driverini kurdum Radeon 530 olarak geldi harici ekran kartım ayrıca işlemci ekran kartımda çalışıyor su anda. Ancak ne zaman ben driver yüklemeye çalışsam Radeon'dan sistem kendini otomatikman kapatıyor yeniden açıyor ekran kartım calısıyor ancak galiba sadece R5 yani APU işlemcim çalışıyor hariciyi çalıştırmaya çalıştığımda sistem kendini kapatıyor diye umut ediyorum bilgisi olan arkadaş var mı işim bilgisyar üzerinden çünkü yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden teşekkürler.
Ekran kartı aygıt yöneticisinde bu şekilde görünmekte. (not: Radeon 530'u ben devre dışı bıraktım açılması için)

Ekran Alıntısı.PNG

Sorunu kendi kendime çözdüm. Laptopun içini açtım RAM'ı söktüm ucunu silgi ile temizledim fön ile tozları temizledim fırça yardımıyla hava yollarını açtım 1 ton toz çıktı PC rahatladı sonra ekran kartı sürücüsünü yükledim aktifleşince bir daha aynı sorunu yapmadı atmadı. Eğer aynı sorunu yaşayan olursa bu yöntemi kullanabilir. Teşekkürler şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkes için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı