Çözüldü Lenovo IdeaPad S145-15IWL laptopta KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
RAM'leri test ettiniz mi bilmiyorum ama cihazın her yanı sıkıntılı, cidden teknik servise verseniz fena olmaz zira işlemcide de bir sorun olabilir. Son dosyalara bakmadım ama mmu (MEMORY_MANAGEMENT unit) yüzünden RAM hataları görünebilir. Mmu'da çıkacak sorun da zaten CPU'da ya da anakartta birtakım sorunlar olduğuna işaret.

Öldü bilgisayar çünkü.

2 yıl oyun oyna sonra mavi ekran.

Sorun bataryaymış ama ona rağmen çok nadir çöktü.
Çözüldü gibi.

"Dırrrr" diye ses gelmişti RAM miydi o?

Bataryayı çıkardım ve fişe takılı kullanıyorum.

Yine kendim çözdüm sorunumu.

@Enes3078 Bir de BIOS güncellemesinden olabilir, üreticinin sitesinden yüklemiştim ASCN51WW, sonra ASCN48WW yaptığımda mavi ekranlar ve sistemin kendi kendine açılıp kapanmaları düzeldi. Ondan mıdır?

Çöktüğünde bilgisayarımın içine baktım ve her seferinde CPU yanacak kadar sıcaktı.

Fan soğutmuyor olabilir, nedeni nedir?

Herkese önerim, BIOS güncellemesi ıvır zıvırlarıyla oynmamak.
Bu sefer belleklerle alakalı bir sorun gibi gözüküyor, Memtest86 testi yapın.

Yeni dosya ekliyorsunuz fakat, onlar yeni mi anlayamadım.

Bir de, Windows Defender açık mı? Antivirüs ile alakalı sorun görüyorum. Kaspersky kaldırıp tekrar yükleyin.
Daha önceki de öyleydi yapmıştım ve göndermiştim ama hiçbir sonuç alamadım @Enes3078 hocamız ne söylüyor merak ettim.

Bu sefer belleklerle alakalı bir sorun gibi gözüküyor, Memtest86 testi yapın.

Yeni dosya ekliyorsunuz fakat, onlar yeni mi anlayamadım.

Bir de, Windows Defender açık mı? Antivirüs ile alakalı sorun görüyorum. Kaspersky kaldırıp tekrar yükleyin.
Antivirüs yüklemeden önce de çöküyordu ama.

Daha önceki de öyleydi yapmıştım ve göndermiştim ama hiçbir sonuç alamadım @Enes3078 hocamız ne söylüyor merak ettim.

Lütfen tekrar yapın, üşenmeyin.

Dediğimizi yapmanız gerek, önceden çöküp çökmesiyle alakası yok. Antivirüs olarak ne yüklü ve Defender açık mı? Onu söyleyin.

Güncel mavi ekran gelirse incelerim, neticede incelenmiş bir dump dosyası bu 😅

Güncel mavi ekran gelirse incelerim, neticede incelenmiş bir dump dosyası bu 😅
Güncelini göndermiştim bugün 2 tane dump dosyası attım benimle oyun oynamıyorsunuz değil mi?
Ne zaman dump dosyası atsam yenisini gönder diyorsunuz.
Oyun mu oynuyorsunuz yoksa cidden benim PC'de minidump yazamama sorunu mu var?

Lütfen tekrar yapın, üşenmeyin.

Dediğimizi yapmanız gerek, önceden çöküp çökmesiyle alakası yok. Antivirüs olarak ne yüklü ve Defender açık mı? Onu söyleyin.
Şu anda bende Eset Smart Security Premium'un deneme sürümü var.

Son düzenleme:
Güncelini göndermiştim bugün 2 tane dump dosyası attım benimle oyun oynamıyorsunuz değil mi?
Ne zaman dump dosyası atsam yenisini gönder diyorsunuz.
Oyun mu oynuyorsunuz yoksa cidden benim PC'de minidump yazamama sorunu mu var?

Şu anda bende ESET Smart Security Premium'un deneme sürümü var.

Kaldırın, aynı zamanda Defender kapatın.

Bugün 2 tane dump dosyası gönderdim ve onlara eski dediniz. Nasıl eski olabilir bugün gönderdim.

Önceki konuma cevap gelmemişti.

Cevap gelmemişti diyorsunuz da, onlarca sayfa destek vermeye çalıştık. Konu dışına çıkmayalım.

Bugün 2 tane dump dosyası gönderdim ve onlara eski dediniz. Nasıl eski olabilir bugün gönderdim.

Önceki konuma cevap gelmemişti.
Uzun süredir bekliyordum ve hiçbir cevap yok sanki konum terk edilmiş gibiydi.
Kojiro hocayı nereden biliyorsun.

Yapıyorum.

O zaman Defender kapatın ve antivirüs'ü silin.

Bugün DPTF'yi güncelledim ve sorun hâla devam etti yapıyorum denilenleri.

Cevap gelmemişti diyorsunuz da, onlarca sayfa destek vermeye çalıştık. Konu dışına çıkmayalım.

O zaman Defender kapatın ve antivirüs'ü silin.
Yarın silerim ve bir daha çöküyorsa yine dump dosyası atarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı