Lenovo Ideapad SSD ve RAM yükseltmesi

Direnccc

Femtopat
Merhabalar, ben Lenovo ideapad kullanıyorum, kendi ozellikleri 4 GB vardi fakat ben bu RAM'i 12 GB çıkardım ve SSD ekledim ama eski halinden daha kötü oldu. Temiz format vs hepsini denedim, sorunu ne olabilir?

Hocam, CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız daha iyi olur. İki RAM için de paylaşın.
Sormayı unuttum. SSD modeli nedir?

SSD'de bir sorun olabilir. Bilgisayara sonradan eklediğiniz RAM ve SSD'nin marka/modelini paylaşabilirseniz daha iyi olur.

En kötü SSD bile performans artışı sağlar dostum. Laptopumu pek kullanmadığım için ucuza kaçıp intenso marka SSD taktım sistem yağ gibi akıyor 🙂 7 bin TL'lik masaüstü sistemime göre hızlı açılıyor 6 sn ya sürer ya sürmez.

En kötü SSD bile performans artışı sağlar dostum. Laptopumu pek kullanmadığım için ucuza kaçıp intenso marka SSD taktım sistem yağ gibi akıyor 🙂 7 bin TL'lik masaüstü sistemime göre hızlı açılıyor 6 sn ya sürer ya sürmez.
Haklısın dosum fakat belki ikinci el SSD falan takmıştır diye düşündüm. :)

Merhabalar yazım yanlışın dan dolayı asıl hesap tan cevap veremedim bu gonder diklerim doğru mu acaba
Hocam, CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız daha iyi olur. İki RAM için de paylaşın.
Merhabalar altta resim gönderdim bakarmisiniz rica etsem
Allta paylaştım bakarmisinz rica etsem

Dosya Ekleri

• IMG_20200905_203044.jpg
    IMG_20200905_203044.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20200905_203035.jpg
    IMG_20200905_203035.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20200905_203027.jpg
    IMG_20200905_203027.jpg
    2,8 MB · Görüntüleme: 47