Lenovo Ideapad Z510 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi Ekran

selo_33

Kilopat
Merhabalar Arkadaşlar ve Değerli Technopat Sosyal Sakinleri; Windows 10 işletim sistemli Lenovo Ideapad Z510 notebookumda yaklaşık 3 haftadır neyden kaynaklandığını bilemediğim Mavi Ekran hataları alıyorum. 2 Tür hata alıyorum birincisi IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası neredeyse her gün birkaç kez bilgisayarı kullanırken tak kapatıyor. Tüm her şeyim neredeyse yarım kalıyor bir film izlerken telefona rom atarken v.s cinnet geçirecek hallere sokuyor bendenizi. Diğeri de KMODE EXCEPTİON NOT HANDLED hatası idi. Bunlar mavi ekran ile geliyor.

Diğer konuları da titizlikle takip ettim konu hakkında MİNİDUMP dosyalarım da hazırdır. Sayın Üstadım @recepbaltaş dan Yardım istiyorum (saygısızlık ettiysem şayet affola) onun kısa sürede çözeceğine inanıyorum. Diğer üstatlar da buradaysa rahatsız etmek isterim. Lütfen yardımcı olur musunuz bir an evvelsi çözüme kavuşmam gerek. Şimdiden çok teşekkür ederim. Allah cemil cümlenizden razı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aboo sen bizi iyice bilgisiz belledin hocam.
Sözlerinden öyle anlaşılıyor ama. Güncel sürücülere güncel değil diyorsunuz tarihi eser sürücü kullanırken. Gülünç duruma düşüyorsunuz o zaman.
Pyhsx ve Geforce yazılımını kurmadı.
Yazdığım sıraya göre işlemler yaparsanız doğru kurulacaktır.

Güncel sürücülere güncel değil diyorsunuz tarihi eser sürücü kullanırken. Gülünç duruma düşüyorsunuz o zaman.
Kardeşim gülünç durumluk birşey yok.Ben sürücüleri intelin nvidianın sitesinden sürücü modeli mi yazıp güncelliyordum.Ddu olayını bilmiyordum ondan tam olmamış sanırım sürücü.Hem bu hayatta çok kendimizi birşey zannetmemek lazım yarın birgün bir kaplumbağa gelir bir tavşanı geçer.Tavşanın bundan haberi olmaz. :)
İşlemlerin hepsini Bios harici yaptım belki biosuda yaptım eminde değilim.Bunların hepsini nasıl kontrol edeceksiniz?Rapor mu göndereyim tekrardan sizlere.
İşlemlerin hepsini Bios harici yaptım belki biosuda yaptım eminde değilim.Bunların hepsini nasıl kontrol edeceksiniz?Rapor mu göndereyim tekrardan sizlere

Üstat Murat Kardeşim cevap verecek misin bak neredeyse 1 aydır seni bekliyorum

Recep Ağabeyim müsaitse @recepbaltas konuya dahil olabilir mi acaba ? 2 aydır bekliyorum arkadaşım yardımcı olmadı son raddede. :( :( :sinsi::rolleyes::kararsız::(:technopat::tırnak:

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı