Lenovo Ideapad Z510 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi Ekran

selo_33

Kilopat
Merhabalar Arkadaşlar ve Değerli Technopat Sosyal Sakinleri; Windows 10 işletim sistemli Lenovo Ideapad Z510 notebookumda yaklaşık 3 haftadır neyden kaynaklandığını bilemediğim Mavi Ekran hataları alıyorum. 2 Tür hata alıyorum birincisi IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası neredeyse her gün birkaç kez bilgisayarı kullanırken tak kapatıyor. Tüm her şeyim neredeyse yarım kalıyor bir film izlerken telefona rom atarken v.s cinnet geçirecek hallere sokuyor bendenizi. Diğeri de KMODE EXCEPTİON NOT HANDLED hatası idi. Bunlar mavi ekran ile geliyor.

Diğer konuları da titizlikle takip ettim konu hakkında MİNİDUMP dosyalarım da hazırdır. Sayın Üstadım @recepbaltaş dan Yardım istiyorum (saygısızlık ettiysem şayet affola) onun kısa sürede çözeceğine inanıyorum. Diğer üstatlar da buradaysa rahatsız etmek isterim. Lütfen yardımcı olur musunuz bir an evvelsi çözüme kavuşmam gerek. Şimdiden çok teşekkür ederim. Allah cemil cümlenizden razı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Exit kısmında o dediğiniz gözüküyorsa evet onu seçin. Windows açıldığında yukarıda sırasına göre yazılanları yapın BIOS güncelleme sonrası olanları.

Tamamdır efendim dediklerinizi yaptım açtım bilgisayarı diğer işlemleri yapıp yedekte alacağım bilgisayarıma.(ne olur ne olmaz).
Denetim masasında var gözüküyor oradan kaldırın sonra bununla kalıntıları silin:
Üstat bunuda hallettim sildim kalıntılarıda.
DDU rehberine göre anlatımı uygulayın.
Anlatımı uygulayın demişsiniz güvenli modda mı uygulayalım bunları.Diğer denilenleride yapıp rapor vereceğim.:)

Tamamdır efendim dediklerinizi yaptım açtım bilgisayarı, diğer işlemleri yapıp yedekte alacağım bilgisayarıma (ne olur ne olmaz).

Üstat bunu da hallettim sildim kalıntıları da.

Anlatımı uygulayın demişsiniz güvenli modda mı uygulayalım bunları.Diğer denilenleri de yapıp rapor vereceğim.:)
Anlatımda ne yazıyorsa o.

1. : Programı normal Windows üzerinde açar.
2. : Güvenli modu açar.
3. : Ağ destekli güvenli modu açar.
Uyarı: Size sosyalde güvenli modda yapın denilmedikçe 1. şıkkı kullanın

Bakın Rehberinizde sadece bunu demişsiniz,siz de diyor musunuz 2 yi mi seçeyim mi diyorum size?Kendisi orada 1 i seçin demiş ama altta sorunlar olmuş 2 yi yapın yeniden başlatsın açılsın demiş.

Bakın Rehberinizde sadece bunu demişsiniz,siz de diyor musunuz 2 yi mi seçeyim mi diyorum size?
Anlatımı uygulayın diyorum uyarıyı okuyun mu diyorum size? Uyarıda zaten yazmışım size denilmedikçe 1. olanı kullanın diye neresi anlaşılmıyor? Güvenli modda anlatımı uygula deseydim o şekilde yapacaktınız.

Son düzenleme:
Üstat bu şekilde mi temizle yapıcam yani?
Evet temizlik orası. Temizliğe başla diyeceksin boş alanı temizle hariç kısımları işaretledikten sonra. Çoğu yeri işaretlememişsin zaten.

Önemsiz, en başta hariç dediğim işaretsiz olacak şekilde temizleyin.
Keşke biraz daha erken cevap verseydiniz zira yaklaşık 14 saat sizi bekledim.Teşekkür ederim.
Önemsiz, en başta hariç dediğim işaretsiz olacak şekilde temizleyin.
DDu rehberi ile denilenleri yaptım.Yalnız sanki o sürücüler güncel sürüm değil sanırım.Stabil sürümler.Nvidia geforce experience ile Pyshx yazılımını pcye kurmadı.Başarısız dedi.Güncel olmadığı zaman Windows update güncelliyor mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı