Çözüldü Lenovo Idepad 320 i3-6006U Adw Cleaner kaynaklı Touchpad özelliği kaybolması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Daha fazla  
Herkese merhaba. Tam 3 gün önce forumda, reklam yazılımlarını kaldırmak için yazılım arıyordum. Herkesin Adw Cleaner önerdiğini gördüm. İndirip kullanayım dedim, birkaç zararlı buldu, ama bunların içinde lenovo utility diye bir şey de vardı. Bende sistemle ilgili olabileceğini tahmin ettim ama Adw Cleaner hata yapmaz dedim, bulduğu her şeyi kaldırdım. Keşke yapmasaydım. Bu program aracılığıyla lenovo utility'i kaldırdığımdan beri laptop touchpad'inin çoğu özelliği kayboldu (çift parmakla sayfayı yukarı-aşağı kaydırma, üç parmakla masaüstüne dönme vb. gibi). Sadece fare imlecini hareket ettirip tıklama hareketi yapabiliyorum. Diğer özellikler yok oldu. Nedenini Adw Cleaner programı olarak görüyorum. Fare-touchpad ayarlarından ELAN sekmesine gelip Aygıtı Etkinleştir'e tıklıyorum, touchpad özellikleri bir süreliğine geri geliyor, sonra yine gidiyor. Bilgisi olan var mıdır, bunu nasıl çözebilirim?

Ekran görüntüsü 2021-03-07 150634.png

Çözüm
Lenovo sitesinden touchpad sürücünü yeniden indirip kurabilirsin. Dosyalar hasar gördüyse bunu düzeltebilir.

Geri
Yukarı