Lenovo IP creator Edition 5 tık tık sesler

Maje

Centipat
Arkadaşlar 1.5 yıllık bir Lenovo IP creator Edition 5 kullanıcıyım. Son 1 haftadır laptoptan neresinden geldiğini çözemediğim tık sesi var bu ses arka arkaya bazen 1 saniye aralıklarla 3-5 kez yapıyor sonra susuyor bazen de uzun süre yapmıyor. Laptop herhangi bir hasarda almadı zaten tek yaşayan biriyim sorun neden kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar 1.5 yıllık bir Lenovo IP creator Edition 5 kullanıcıyım. Son 1 haftadır laptoptan neresinden geldiğini çözemediğim tık sesi var bu ses arka arkaya bazen 1 saniye aralıklarla 3-5 kez yapıyor sonra susuyor bazen de uzun süre yapmıyor. Laptop herhangi bir hasarda almadı zaten tek yaşayan biriyim sorun neden kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Fan sürtme sesi olabilir laptop ani hareket ettirildiğinde tıkırtı gelebiliyor.

Bana da fan gibi geldi açıkçası son 20 dakikadır herhangi bir ses yok açılırken art arda 5 kez falan tık tık yaptı bugün sonra dolaşırken 1-2 kez yaptı ve gitti.

Son zamanlarda sürekli laptopu sarsarak kullanıyorsanız sebebi bu olabilir. Belirli bir süre sabit bir yerde kullanmayı deneyin.

Laptopu açamıyorsanız eğer fanlarından biraz üfleyin güçlüce, belki toz falan vardır.

Uzaktan hava tuttum açıkçası bazen art arda bazen de 20 dakikada gelen bir ses.

Son zamanlarda sürekli laptopu sarsarak kullanıyorsanız sebebi bu olabilir. Belirli bir süre sabit bir yerde kullanmayı deneyin.

Evet birkaç ses sarsılma hareketlerine maruz kaldı şu an düzenli bir masada kullanıyorum.

Arkadaşlar ses sağ menteşeden geliyor ekranı ne kadar yatırırsam ne o kadar artıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı