Lenovo IP Gaming 3 kurulum ve kullanım ayarları

Teknococuk2

Kilopat
Daha fazla  
Lenovo IP 82K200T4TX R5-5600H 16G 1T 15.6′ Dos linteki ürünü hafta sonu indirimi ile aldım.

10 senelik masaüstü kullanıcısıyım dolayısıyla hiç laptop kullanmadım, yeni bilgisayar kurmadım ve güncel teknolojiyi çok bilmiyorum.

Bu yüzden bu gönderiyi rehber edinmek istiyorum.
Kurulumla ilgili yapmam gerekenleri, kurduktan sonra nasıl kullanmam, hangi ayarları yapmam gerektiğini burada soracağım.

Bunu dikkate alarak detaylı bir şekilde anlatarak yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayar bugün gelecek.
Öncelikle Windows 10 mu 11 mi Home mu Pro mu yüklemem konusunda öneri verebilir misiniz?
Uygun fiyata, güvenilir nereden satın alabilirim işletim sistemini.

Ve bu işletim sistemini nasıl kuracağım benim bildiğim ISO dosyasını Rufus ile USB'ye yazdırıp ilerlemek şeklinde.
Bunun dışında yapmam gereken bir şey var mı?
BIOS ayarlarından filan bahsediliyor onlardan hiç anlamıyorum mesela.

Güncelleştirme, driver dediğiniz şeylerin kurulumu hakkında da pek bilgim yok.

Ayrıca Lenovo'ya özel kurmam gereken programlar nelerdir?
Cihaz geldi, videoya çekerek kutusunu açtım.
Şu anda açılmıyor şarj etmem mi gerekiyor ilk olarak?
Aşağıdaki fotoğrafta eklediğim gibi garanti belgesi yazan bir kağıt çıktı ama bomboş üzerinde hiçbir bilgi yok.
Bu normal mi?
Değilse ne yapmalıyım?

IMG_20220412_111941__01.jpg
Ayrıca ilk açılışta cihazda bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için hangi testleri yapmam gerekiyor?
165Hz diye aldım görüntü ayarlarında sadece 64Hertz var nasıl oluyor bu?

Aygıt yöneticisinde ve DxDiag da ekran kartı gözükmüyor?
Bugün geldi yeni yeni kullanıyorum.
Bu forumlarda çok görüyorum diye ölü pixel testi yapayım dem bir tane çıktı sanırım bir nokta yaklaşınca kırmızı gözüküyor.

Şimdi ne yapayım.
Bu sık karşılaşılan bir durum mu?
Böyle kullanmamın başka zararı olur mu ileride çoğalır mı?
Hiç garantiyle servisle uğraşmak istemiyorum.

Hafta sonu indirimiyle almıştım garanti tamir mi eder yenisini mi verirler parasını mı öderler bu kötü olur.

Işık sızması testinde de sol köşede biraz var gibi hatta çerçevesini sıkınca biraz değişiyor ama bu çok etkilemez gibi beni.

Takıntılıyımdır yapmayayım şu testi dedim kafama takılır diye tutamadım kendimi.
Kurduğumdan beri arada bir ne zaman olacağını çıkaramıyorum touchpad hizasında yani tuş olmayan boş alt taraftan bir ses geliyor.
Bir titreşim bildirim sesi gibi ne zaman olacağı belli olmuyor tam tarif de edemiyorum kayıt almayı da beceremedim.
Mekanik bir ses değil gibi.

Ne olabilir fikri olan var mı daha 2 günlük cihaz bir arıza çıkması olası mı şimdi servise götürsem ne diyeceğimi de pek bilmiyorum ne zaman olacağı belli değil.

Sanırım o kısımda pil varmış. Pille ilgili bir sorun olabilir mi nasıl kontrol edebilirim.
Cihazı tam kullanmaya başlayamadım ama bir anormallik görmüyorum sadece arada o ses geliyor kafama takılıyor çok rahatsız ettiğinden değil de normal gelmiyor sanki altında telefon var da bildirim geliyor gibi hissediyorum.
Screenshot_20220414-203146.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20220412_165743__01.jpg
    IMG_20220412_165743__01.jpg
    244,3 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20220412_170004.jpg
    IMG_20220412_170004.jpg
    189 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Sürücüler tam olarak yüklenmemiş, bu sebeple ekranın 64 Hz gözükmesi normal.

Microsoft Store'dan Lenovo Vantage programını yükleyin, cihazınız güncel bir cihaz olduğu için Vantage programı sürücülerin kurulumu kısmında size yardımcı olur.

Lenovo Vantage tam kurulum yapamaz ise (ki yapacaktır) Lenovo websitesi üzerinden cihazınız için uygun sürücüleri kendiniz indirebilirsiniz.

Garanti belgesi bir kağıttan ibaret, boş olması sıkıntı yaratmaz.

Işık sızması günümüzdeki IPS ekranlı cihazların neredeyse hepsinde var maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı