Lenovo IP310 VMware MacOS Mojave Boot Etmiyor

emreguzel7

Kilopat
Merhabalar,

VMware Workstation Pro 15'te @blackandyellow hocamın paylaştığı macOS Mojave İntel&Amd dosyasını .raw'dan .ISO'ya çevirdim. Boot ettikten sonra Apple logosu ile kurulum başlıyor fakat sonrasında yasak işareti çıkıyor, kalıyor öyle.
Destek rica ederim.

Lenovo IP310
Intel i5-6200U CPU
12GB DDR4 2400MHz Ram
2GB Nvdia 920Mx GPU
Kingston A400 SSD 500GB

Evet hocam, indirdim. Recep hocamın paylaştığı dosyayı indirdiğimde .iso içerisine dai giremiyorum. bu dosya hasarlı, bozuk hatası vermekte :(

Tamamdır Kemal hocam deneyeceğim, Ek olarak laptopta ki
Qualcomm Atheros QCA9377 Wifi kartı destekler mi acaba ? Eğer desteklerse aslında sanal değilde direk hdd kurulum yapmak istiyorum.

Desteklemiyordu galiba. USB: Asus nano n10 ile çözebilirsiniz.

Anladım, tamamdır hocam nezaketiniz ve ilginiz için teşekkür ederim :) Bu sayede 2014den beri ilk defa giriş yapmış bulundum :) Recep hocamın .iso dosyasını tekrar indiriyorum, sonucu paylaşayacağım.

Sanal imaj bende bir, iki tane geliştirdim testlerim bitince 10.14.4 olarak ekleyebiliriz belki. Testleri başarıyla geçmesi lazım tabi ilk :). Şimdilik bulunan mevcut imajları kullanabilirsiniz.

Emeğinize sağlık, teşekkür ederim ilginize :)
@blackandyellow Hocam dediğiniz gibi yaptım, kurulum sorunsuz tamamlandı. Fakat vmware tools kurmama rağmen çözünürlük ve performansta sorun yaşıyorum, bu sorunu nasıl giderebiliriz ?

Son düzenleme:
Öncelikle sorunuza cevap vereyim; sanal bilgisayar ile macOS tam performans sağlayamaz.

Virtualbox ile çalışabilen VMware macOS iso dosyalarını hazırladım. Yakında yayınlayabilirim.
Ayrıca özel clover iso dosyam ile Virtualbox ile oluşan apfs okuma sorunları ve AMD gibi uyumsuz işlemcilerde çalıştırma imkanı sağladım.

391471

391469

391470

Geri
Yukarı