Lenovo K33A48 şarj girişi nasıl değiştirilir?

ogulcansivri

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Göktürk
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5 12500H, RTX3050 4Gb, 512 GB Samsung SSD, 16 GB DDR4 CL22 Kingston Ram
Meslek
Sitogenetik Laboratuvar Sorumlusu
Arkadaşlar merhaba elimde Lenovo K6 (K33A48) model telefon var şarj girişi bozuk olduğu için şarj almıyor kabloyu çok hareket ettirince bir yerde temas ediyor öyle şarj ediyor bu girişi nasıl değiştirebilirim?

Farklı bir kablo ile denedin mi? Elim yatkın diyorsan kendin değiştirebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bir çok kabloda denedim şarj girişi çok gevşemiş o yüzden sanırım

Bir adet yeni soket, lehim sökme teli, bir adet havya, bir miktar lehim teli, biraz lehim pastası, eser miktarda elektronik bilgisi ve beceri gerekiyor.

Buna bulaşmadan önce belki de sadece soket kirlenmiştir, temizlemeyi deneyebilirsiniz.
Temizlemeyi denedim biraz toz çıktı ama şarj girişine micro usb taktığımda içinde çok oynuyor. Aslında çok ihtiyacım yok ama kenarda yedekte duruyordu

@ogulcansivri biraz zor bir iş, telefonu hiç etmek de mümkün, tabii gözden çıkardıysanız ve elinizde gerekli ekipmanlar varsa denenebilir.

Telefonu açmak için de yerel kaynak bulmanız pek mümkün olmayabilir ama yabancı video vardır.

Arkadaşlar merhaba elimde Lenovo K6 (K33A48) model telefon var şarj girişi bozuk olduğu için şarj almıyor kabloyu çok hareket ettirince bir yerde temas ediyor öyle şarj ediyor bu girişi nasıl değiştirebilirim?

Muhtemelen sen değistiremezsin hocam takan telefoncuda yan sanayi takar 6 ayda bir şarj soketiyle uğrasırsın. 2017'den 2021'e kadar kullandım o telefonu.
..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Şarj soketinin olduğu board kısmını komple değiştirin kendiniz yaptığınızda daha uyguna gelecektir emin olun.
Bende öyle düşündüm ama board bulamıyorum :D

Muhtemelen sen değistiremezsin hocam takan telefoncuda yan sanayi takar 6 ayda bir şarj soketiyle uğrasırsın. 2017'den 2021'e kadar kullandım o telefonu.
..
Hocam bu telefon K6 note bunun şarj portu altta olduğu için kolay değişiyor

Geri
Yukarı