Lenovo L340 Gaming Klavye Aydınlatması Yanmıyor

tweter25

Decapat
Merhabalar.
Orijinal klavyem bozulduktan sonra yerine yeni bir lenovo klavyesi aldım fakat bu sefer klavye aydınlatmalarım çalışmıyor. Klavye üzerinde aydınlatma simgesi var, o "Fn+Space" kombinasyonunu yaptığım halde bile çalışmıyor. Bunun sebebini bilen, başına gelen bir çözüm sunarsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-04-04 at 17.17.16.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-04 at 17.17.16.jpeg
    71,7 KB · Görüntüleme: 11
Hocam klavyeyi nereden aldınız?
Şöyle bir şey var hocam, L340 modelinin aynı kasa modelinde iş ve ofis için olan versiyonu da var, kendi şahsi bilgisayarlarımdan biri. Aynı klavye yapısını ve şeklini kullanıyor tek farkı arkadan aydınlatması yok. Böyle bir klavye almış olma ihtimaliniz çok yüksek.
Eğer klavye de aydınlatma ünitesi varsa, yazılımsal veya donanımsal bir sıkıntı var gibi duruyor. Aygıt yöneticisinden kontrol edebilirsiniz ayrıca Lenovo Vantage yazılımı üzerinden de olur. Lenovo HotKeys yazılımı mağazadan da indirerek deneyebilirsiniz.
Çok fazla seçenek sundum hocam size deneyin sonucu görürüz.

Hocam klavyeyi nereden aldınız?
Şöyle bir şey var hocam, L340 modelinin aynı kasa modelinde iş ve ofis için olan versiyonu da var, kendi şahsi bilgisayarlarımdan biri. Aynı klavye yapısını ve şeklini kullanıyor tek farkı arkadan aydınlatması yok. Böyle bir klavye almış olma ihtimaliniz çok yüksek.
Eğer klavye de aydınlatma ünitesi varsa, yazılımsal veya donanımsal bir sıkıntı var gibi duruyor. Aygıt yöneticisinden kontrol edebilirsiniz ayrıca Lenovo Vantage yazılımı üzerinden de olur. Lenovo HotKeys yazılımı mağazadan da indirerek deneyebilirsiniz.
Çok fazla seçenek sundum hocam size deneyin sonucu görürüz.
Lenovo Vantage üzerinde aydınlatma ile ilgili bir şey çıkmıyor. Klavyenin aydınlatmaya sahip olup olmadığını nereden öğrenebilirim? Ayrıca boşluk tuşu üzerinde de aydınlatma görseli var süs diye mi koydular anlam veremedim.

Lenovo Vantage üzerinde aydınlatma ile ilgili bir şey çıkmıyor. Klavyenin aydınlatmaya sahip olup olmadığını nereden öğrenebilirim? Ayrıca boşluk tuşu üzerinde de aydınlatma görseli var süs diye mi koydular anlam veremedim.

Hocam o çıkartmayı yapmak kolay piyasa da her türlüsü var. Lenovo Hotkeysden FN komutlarını ayarlayın hocam. Belki komutlarda sorun vardır.
Ayrıca Vantage de Giriş ve aksesuarlar kısmında, klavye işlevi kısmı var. Özel işlev ya da F1-F12 işlevleri diye seçenek var. Onları deneyin.

Geri
Yukarı