Lenovo L340 İnceleme

@retiredtechnpt hocam merhaba bu laptop tek slot RAM'e sahip olduğu için sıfır 16 GB RAM bakıyorum. Benim cihazda gelen RAM 8 GB 2666MHz CL17 ben 16 GB 2666MHz CL17 bulamıyorum piyasa da bildiğiniz var mıdır?

@retiredtechnpt hocam merhaba bu laptop tek slot RAM'e sahip olduğu için sıfır 16 GB RAM bakıyorum. Benim cihazda gelen RAM 8 GB 2666MHz CL17 ben 16 GB 2666MHz CL17 bulamıyorum piyasa da bildiğiniz var mıdır?
Lehimli RAM takili degilse eski RAM'i sokeceginiz icin CL degerlerinin tutmasina gerek yok. Sonucta RAM tek basina calisacak.

Kesin RAM'in harici oldugunu garanti eder mi bilemiyorum fakat HWINFO ile RAM'in ismine bakip online aratmayi deneyebilirsiniz.

Kendi RAM'im: 8ATF1G64HZ-2G6E1
Amazonda harici olarak satiliyor demekki bendeki lehimli degilmis. Ki evet degil.

Benim RAM de bu çıkıyor sanırım bu da lehimli değil.
Bu arada 32 GB RAM kullananlar olmuş.

Son düzenleme:
60Hz ekranlısını 1 yıldır kullanıyorum, bu ay oyunlarda yırtılmalar başladı. V-Sync kullanmadığım halde tam ekranda hiç yırtılma almıyordum. Bu ay bayağı canımı sıktı bu bilgisayar. Elden çıkarmayı düşünüyorum.

Ekran kartı sürücüsünden olabilir, elden nasıl çıkarmayı düşünüyorsunuz hocam? Ben de öyle düşünüp yeni model legion modeli almayı düşünüyordum ama çok fazla para eklemem gerekiyordu

Hocam merhaba, 1.5 senedir bende bu laptopun 16 GB RAM, i7 9750H işlemci 17 inçlik versiyonunu kullanıyorum. Oyun oynarken mesela GTA 5, CS:GO olsun, yaklaşık 4-5 dakika oynadıktan sonra PC kasmaya başlıyor. Resmen oyunu oynayamaz hale geliyorum. Grafik ayarlarını en düşüğe çekince ve PC'yi kapatıp açınca bu süre uzuyor tabii ama böyle olmasını istemiyorum. PC sistem olarak gayet karşılarken oynadığım oyunları yine de maksimum performans alamıyorum. Hiçbir oyunda güzel FPS alamıyorum, LoL oynarken bile. Ayrıca Discord'ta görüntülü konuşurken yarım saat, bir saati bulduğunda konuşmalar birkaç kez ısınmadan dolayı aşırı donma kasma hatta bazen kendi kendine kapanma sorunu bile yaşadım. Acaba senin 1.sayfada yaptığın ayarları bende yapsam PC zarar görmeden aynı şekilde uygulayabilir ve nihayetinde PC'yi performans olarak yükseltebilir miyim? Sonuçta aynı PC olsa bile farklı versiyonlarını kullanıyoruz. Bilgilendirirsen sevinirim, pek bilgim yok bu konuda vallahi

Dostum 1.5 sene oldu diyorsun. Çok fazla oyun oynadıysan bu 1.5 senelik süreçte o termal macun işlevini kaybetmiştir. Fan temizliği de önemli tabii. fanı bile temizleyip de daha iyi sonuç alanlar var. Temizlik şart, program falan etkili olmaz.

@retiredtechnpt Hocam aynı laptoba sahibim. Bilgisayarı kullanırken ekranda çıkan her türlü animasyon(yeni sekme açma vs.) sırasında wasd tuşlarının ordan cızırtı gibi birşey geliyor. Bu coil whine mıdır? Birde ne yapmamı önerirsiniz? 5 ay garantisi var halen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…