Lenovo L340 oyunlarda kasıyor

TuranV12

Hectopat
Yer
Baku / Azərbaycan
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo L340 i7-Gaming laptopum var. 1 yıldır falandır kullanıyorum fakat oyunlara falan girdiğimde 30 dakika falan oynadıktan sonra sanki bilgisayara bir şeyler oluyor. Yavaşlamalar oluyor, oyun kasmaya başlıyor. Mesela 100FPS alıyorsam, 30FPS'lere düşüyor gibi. Bunun durumu ne olabilir, yardım eder misiniz?
Laptop özellikleri:
16 GB RAM
i7-9750HF işlemci
GTX1650 ekran kartı var.

Merhaba, Lenovo L340 i7-Gaming laptopum var. 1 yıldır falandır kullanıyorum fakat oyunlara falan girdiğimde 30 dakika falan oynadıktan sonra sanki bilgisayara bir şeyler oluyor. Yavaşlamalar oluyor, oyun kasmaya başlıyor. Mesela 100FPS alıyorsam, 30FPS'lere düşüyor gibi. Bunun durumu ne olabilir, yardım eder misiniz?
Laptop özellikleri:
16 GB RAM.
i7-9750hf işlemci.
GTX1650 ekran kartı var.

Termal macun yenilemeyi ya da fanları temizlemeyi deneyin.

Hocam merhaba. Yeni gördüm konuyu ve daha önce yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim. Bende geçtiğimiz yıllarda aynı cihaz için aynı durumu yaşadım Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğim zaman işlemcim yük altında iken (oyunda vs.) 0.78 GHz'de çalışıyordu. Garanti kapsamında olduğu için garantiye gönderdim ve düzelttiler. Daha sonra araştırmamda cihazın aslında hiç kapanmadığını fark ettim. Yine Görev Yöneticisi'nden baktığımda işlemcim 174 gündür açık gözüküyordu. Bunun için bilgisayarı kapatırken Shift'e basılı tutuyorum ve bu sayede kapanıyor. Böyle yapmaya başladığımdan beridir herhangi bir sorun yaşamıyorum ve bu sorunu yaşadığımdan daha uzun süredir kullanıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir bir denemenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı