Lenovo L340 SSD Ekleme

Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese selamlar. 3-4 gün önce Vatan Bilgisayar üzerinden aldığım Lenovo L340 laptopumda sadece 256 GB'lik SSD var. Ben bu bilgisayara 2. bir SSD takabilir miyim? Eğer takabilirsem bilgisayarın garantisinde bir problem oluyor mu? Eğer uygunsa bu akşam yine Vatan Bilgisayar üzerinden bu SSD'yi almayı planlıyorum. İkisini de Vatan üzerinden aldığım için bu takma işlemini Vatan Bilgisayar yapar mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İçerisine takılı SSD hangi slota takılmış bakmalısınız. İki ayrı slot var. Biri M2 (hem SATA hem PCI-e) diğeri SATA3 slotu. Açıp bakın içindeki SSD nereye takılmış, ona göre uygun SSD’yi alıp takabilirsiniz ikinci slota.
Kaynak: https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/l340_series_hmm_201903.pdf
İçini açmadan öğrenemez miyiz acaba? Diğer sorularım hakkında ne diyorsunuz mesela garanti?
Az önce aygıt yöneticisinden baktım.
Kod:
HFM256GDHTNG-8310A
Donanımın ismi yukarda yazdığım kodmuş. Yanlış değilsem şu an takılı olan M2 SSD. Sata ssd alırsam galiba uyumlu olur değil mi?

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sata portu normal sata degil ozel kablo lazim.
Ufak bir harici kablo ile baglanabiliyor. Port M.2 SSD'nin altinda. Videoda net gozukuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sata portu normal sata degil ozel kablo lazim.
Ufak bir harici kablo ile baglanabiliyor. Port M.2 SSD'nin altinda. Videoda net gozukuyor.
Anladım hocam teşekkür ederim. Bilmeden iş yapmış oldum biraz.
Ben de madem buraya linkini bırakayım.
Biraz pahalıymış. Artık ne yaparım aldığım ssd ile bakalım :)

Hocam selamlar bende bu cihazdan satın aldım HDD yok eklemek istiyorum yardımcı olur musunuz bu kablo zaruri midir? SSD+SSD olmuyor mu?

Geri
Yukarı