Lenovo laptop BIOS güncellemesi sonrası açılmıyor

Sevimli Tilki

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo laptopta kendi yazılımı vasıtasıyla güncellemeleri kuruyordum. Geçen hafta SSD'yi okumadığı için laptopu garantiye verdim. SSD değiştirilip geldi. Sürücü güncellemelerini yaptım, en son BIOS güncelleştirmesini de yaptığımda PC kapandı. Fakat şimdi açılmıyor. Güç geliyor ama ekran gelmiyor. Ne yapmam lazım? Garantiye tekrar yollamadan yapabileceğim adımlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo laptopta kendi yazılımı vasıtasıyla güncellemeleri kuruyordum. Geçen hafta SSD'yi okumadığı için laptopu garantiye verdim. SSD değiştirilip geldi. Sürücü güncellemelerini yaptım, en son BIOS güncelleştirmesini de yaptığımda PC kapandı. Fakat şimdi açılmıyor. Güç geliyor ama ekran gelmiyor. Ne yapmam lazım? Garantiye tekrar yollamadan yapabileceğim adımlar var mı?

Bu sorun benim Lenovo laptopumdada oluştu BIOS sıfırlayın düzelecektir.

BIOS pili hangisi arkadaşlar çıkarıp 1-2 dakika sonra takmayı düşünüyorum.
BIOS pilini çıkarma videolarında daha belirgin gözüküyordu BIOS pili nasıl yapabileceğimi anlatır mısınız?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-04 at 18.16.10.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-04 at 18.16.10.jpeg
    157,3 KB · Görüntüleme: 101
BIOS pili hangisi arkadaşlar çıkarıp 1-2 dakika sonra takmayı düşünüyorum.

Sanırım pilini çıkarmak yerine bir iğne yardımıyla BIOS pinlerine kısa devre yaptırmanız yetecektir ama yerlerini bilmiyorum.
Ayrıca ekran hiç mi gelmiyor? BIOS'u manuel olarak sıfırlayabilirsiniz.

Onun yerini ben de bilmiyorum maalesef. Jumper bağlı olan pinler olabilir ama göremedim.
Şöyle bir rehber var: BIOS Sıfırlama Rehberi

PC'nin anakartında bunlar vardı ama laptop fotoğraftaki gibi rehberdeki şeyler yok maalesef. BIOS'un siyah şey olup olmadığını kestiremedim.

Bana da aynısı olmuştu ben BIOS'dan UEFI modunu legacy yaparak düzeltmiştim.

Ekran hiç açılmıyor güç geliyor, klavye ışığı yanıyor ama ekran gelmiyor.
Lenovo ideapad S145 S145-15IWL Bios Pili 5B10S34059 - 117,59 TL / 88,19 TL - Baburtech Bilişim A.Ş. evet BIOS piliymiş macunla sabitlenmiş çıkardım şimdi ama sanırım BIOS sıfırlanmış olmuyor bu şekilde ne yapmam lazım.
Arkadaşlar BIOS pilini çıkardım şimdi ne yapmalıyım 2-3 dakika geçtikten sonra direkt takıp laptopu açayım mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-04 at 18.54.15.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-04 at 18.54.15.jpeg
    133,9 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleme:
Arkadaşlar BIOS pilini çıkardım şimdi ne yapmalıyım 2-3 dakika geçtikten sonra direkt takıp laptopu açayım mı?
2-3 dakika beklemeden de oluyor bende olmuştu.
Bataryayı da çıkar.
Bios'u da güncelleme, güncellenmeden önceki sürümüne geri yükle bios back flash ile.
Zamanla resetleye resetleye batarya kısa devre oluyormuş bende olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı