Lenovo laptop düşme sonrası ölü piksel garanti kapsamına girer mi?

The Lord

Hectopat
Makaleler
1
En son 3-4 hafta önce ölü piksel testi yaptım görünürde bir şey yoktu bugün laptopu düşürdüm açarken siyah ekrandayken gözüme belirgin şekilde 3-4 piksel takıldı daha önce olmadığı kanaatindeyim düşmeden dolayımı olmuştur Lenovo idepad Gaming 3 modeli garanti kapsamına girer mi?

1 tane kare şeklindekinin sol tarafında 3 tane çizgi şeklinde ama tam kare değil bu çizgiden orta tarafa doğruda oluşmuş soldakiler kırmızımsı diğeri mavi ölü piksel testinde siyah renk haricinde belli değil sadece mavide birazcık belli.

Bu şekilde;
IMG_20230128_181821.jpg
IMG_20230128_181805.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
En son 3-4 hafta önce ölü piksel testi yaptım görünürde bir şey yoktu bugün laptopu düşürdüm açarken siyah ekrandayken gözüme belirgin şekilde 3-4 piksel takıldı daha önce olmadığı kanaatindeyim düşmeden dolayımı olmuştur Lenovo idepad Gaming 3 modeli garanti kapsamına girer mi?

1 tane kare şeklindekinin sol tarafında 3 tane çizgi şeklinde ama tam kare değil bu çizgiden orta tarafa doğruda oluşmuş soldakiler kırmızımsı diğeri mavi ölü piksel testinde siyah renk haricinde belli değil sadece mavide birazcık belli.

Bu şekilde;
Eki Görüntüle 1648334Eki Görüntüle 1648335

Bu ölü piksel değil maalesef panel kırığı ve garantiye girmez.
Ayrıca bu kırık zamnla genişleyecektir.

Bu ölü piksel değil maalesef panel kırığı ve garantiye girmez.
Ayrıca bu kırık zamnla genişleyecektir.

Örnek paylaşabilir misiniz hocam bulamadım internette buna benzer bir de o çizgi şeklinde olanlar hiçbir şekilde gözükmüyor bilgisayarın açılış kısmındaki siyah ekran haricinde.

Edit: Siyahta çok çok az gözüküyormuş.

Son düzenleme:
Örnek paylaşabilir misiniz hocam bulamadım internette buna benzer bir de o çizgi şeklinde olanlar hiçbir şekilde gözükmüyor bilgisayarın açılış kısmındaki siyah ekran haricinde.

Aynısından bulamadım ama renk değişiminin yoğun olduğu yer darbenin merkezi.
Panel ısındıkça burası genleşecek ve sonunda bu hali alacak.
Buna iç panel kırığı denir.

1674921636367.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısından bulamadım ama renk değişiminin yoğun olduğu yer darbenin merkezi.
Panel ısındıkça burası genleşecek ve sonunda bu hali alacak.
Buna iç panel kırığı denir.

Eki Görüntüle 1648382

1674922553009.png

Kırmızı ile işaretlenen kısımdakine benzemiyor mu?

Scratch_2022100514545957.jpg

Ekranı biraz sildim kırmızı çizginin sağ tarafındada daha az belli olan ama daha kalın bir çizgi oluştu?

Dosya Ekleri

• IMG_20230128_195109.jpg
    IMG_20230128_195109.jpg
    95,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı