Lenovo laptop fanları hızlı çalışıp laptop kapanıyor

NikooBellic

Decapat
Daha fazla  
Laptopun markası Lenovo serisi Ideapad. Laptopun güç düğmesine basıyorum laptoptan fan sesi geliyor kısa süre sonra ses kesiliyor 5-6 saniye sonra fanlar çok hızlı ve gürültülü bir şekilde çalışıyor, o da 5 saniye civarı sonra laptop kendini kapatıyor. Çözümü nedir?

Aç içini işlemciye bak fana bak termale bak RAM'leri çıkar tak dene bunları belki çözülür.

İşlemci fanı ve ısınmayla alakası yok, herhangi bir işlemci neredeyse yük altında değilken yani açılırken o kadar hızlı fan bozuk olsa bile ısınıp kapanmaz. Burada ya BIOS, ya da ekran kartı şüpheli. Kendim deneyim ettim. RAM tak çıkar yapıp silgiyle silebilirsiniz diyecektim fakat bilginiz yokmuş. Tamirciye götürmeniz iyi olur.

Anladım ben anlamam bu işlerden ama anlayan birine yaptırırım teşekkürler.

Hayır temizlemiyorum.
Benim düşüncem bilgisayarda kısa devre var. Bilgisayar direkt kapanıyorsa bu ya işlemciden ya da ekran kartındandır. Şanslıysanız pilden veya bellekten de olabilir.

İşlemci fanı ve ısınmayla alakası yok, herhangi bir işlemci neredeyse yük altında değilken yani açılırken o kadar hızlı fan bozuk olsa bile ısınıp kapanmaz. Burada ya BIOS, ya da ekran kartı şüpheli. Kendim deneyim ettim. RAM tak çıkar yapıp silgiyle silebilirsiniz diyecektim fakat bilginiz yokmuş. Tamirciye götürmeniz iyi olur.
rami çıkarıp takmasını o yüzden söyledim ama biraz internetten bakınca anormal bir durum olduğunu fark ettim

Laptopun markası Lenovo serisi Ideapad. Laptopun güç düğmesine basıyorum laptoptan fan sesi geliyor kısa süre sonra ses kesiliyor 5-6 saniye sonra fanlar çok hızlı ve gürültülü bir şekilde çalışıyor, o da 5 saniye civarı sonra laptop kendini kapatıyor. Çözümü nedir?
Hocam aynı marka ve modelde aynı sorunu yaşıyorum. Sorunu çözebildin mi? Çözdüysen nasıl çözdün?

Pilini çıkarıp öyle çalıştırmayı deneyin hocam eski bir laptopumda aynı problemi yaşıyordum pil kısa devre yapıp kapatıyordu

Pilini çıkarıp öyle çalıştırmayı deneyin hocam eski bir laptopumda aynı problemi yaşıyordum pil kısa devre yapıp kapatıyordu

Çıkardım hocam aynı sorun devam ediyor. Çektiğim videodaki gibi oluyor aynı. Şarj aletinden de yapabilir mi acaba?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı