Lenovo Laptop ısınınca FPS kısıtlıyor

kokoreccc

Yoctopat
Daha fazla  
Dizüstü bir Lenovo bilgisayarda oyun oynarken aniden FPS kısıtlaması devreye girdiğini düşünüyorum ve 5 FPS'e kadar inip üstüne çıkmıyor, ilk virüs vs. sandım fakat format atmama rağmen bilgisayar ısınınca FPS kısıtlaması oluyor. sizden istediğim bu FPS kısıtlamasını nasıl kapatabiliriz? görev yöneticisinden de kontrol ettiğimde GPU %100 oyun tarafından kullanıldığına şahit oluyorum bunun sebebini ise bilgisayar FPS kısıtlaması yapmaya çalışırken o sırada GPU'nun fazla kullanıldığını düşünüyorum.

Dizüstü bir Lenovo bilgisayarda oyun oynarken aniden FPS kısıtlaması devreye girdiğini düşünüyorum ve 5 FPS'e kadar inip üstüne çıkmıyor, ilk virüs vs. sandım fakat format atmama rağmen bilgisayar ısınınca FPS kısıtlaması oluyor. sizden istediğim bu FPS kısıtlamasını nasıl kapatabiliriz? görev yöneticisinden de kontrol ettiğimde GPU %100 oyun tarafından kullanıldığına şahit oluyorum bunun sebebini ise bilgisayar FPS kısıtlaması yapmaya çalışırken o sırada GPU'nun fazla kullanıldığını düşünüyorum.
Isı sorununu çözmeniz lazım hocam,cihazın temizliği vs. en son ne zaman yaptınız ve ısı değerlerini tam olarak paylaşır mısınız?

Dizüstü bir Lenovo bilgisayarda oyun oynarken aniden FPS kısıtlaması devreye girdiğini düşünüyorum ve 5 FPS'e kadar inip üstüne çıkmıyor, ilk virüs vs. sandım fakat format atmama rağmen bilgisayar ısınınca FPS kısıtlaması oluyor. Sizden istediğim bu FPS kısıtlamasını nasıl kapatabiliriz? Görev Yöneticisi'nden de kontrol ettiğimde GPU %100 oyun tarafından kullanıldığına şahit oluyorum bunun sebebini ise bilgisayar FPS kısıtlaması yapmaya çalışırken o sırada GPU'nun fazla kullanıldığını düşünüyorum.

Eski Huawei laptopum vardı. Valorant'ta 2. maçın yarısında falan FPS 1'e kilitleniyordu. Altına bir fan alarak sorunu çözdüm. Fakat hala ısınmaya devam edince içini açıp fanını falan iyice temizledim. Sanırım fan dönmüyormuş. Sonra ısı yaklaşık 10 derece falan düştü.

Isınma sorununu çözmeniz lazım hocam, cihazın temizliği vs. en son ne zaman yaptınız ve sıcaklık değerlerini tam olarak paylaşır mısınız?

Bilgisayarın altında fan var. Temizliğini yapalı 1-2 yıl olmuştur. Sıcaklığı da ortalama 80 dereceye çıkıyor. Belki daha fazla oluyordur fakat yani yazılımsal olarak FPS kısıtlamasını kaldıramaz mıyız hocam?

Hocam ısı değerlerini daha net paylaşabilir misiniz? Eğer 90 derece ve üstüne çıkıyorsa ısındığı için işlemci frekansı kısıyordur. Termal macun yenilemeniz gerekir.

Bilgisayarın altında fan var. Temizliğini yapalı 1-2 yıl olmuştur. Sıcaklığı da ortalama 80 dereceye çıkıyor. Belki daha fazla oluyordur fakat yani yazılımsal olarak FPS kısıtlamasını kaldıramaz mıyız hocam?

1-2 sene çok fazla ortalama 5-6 ayda bir temizlik yapılmalı hocam özellikle sürekli baskı altında kalan cihazlar için. FPS kısıtlamasını kaldırmak diye bir şey yok hocam laptop üreticileri bunu kendileri bilerek koyuyor ki cihazın parçaları zarar görmesin, işlemcinize ekran kartınıza zarar gelememesi için çok önemli. Isı değerlerini paylaşın tam olarak bir fikir verelim hocam MSI Afterburner'ı indirin kurun ve sıcaklık değerlerini gösteren pencereyi açın oyundayken fotoğrafını çekip buraya atın.

Geri
Yukarı