Lenovo laptop şarjdayken kasıyor

nurzureray

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba Lenovo laptop bilgisayarım sarjdayken aşırı şekilde drop yiyor oyunlarda kasıyor.
Sarjdan çıkardığımda kendine geliyor hemen FPS 120-130'lara cıkıyor, lüten yardımcı olun. 1 haftadır bununla uğraşıyorum.
Yüksek performansa çektim ayarları, hepsini denedim. Zaten her türlü ayarda sarjdayken kasmıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Lenovo laptop bilgisayarım sarjdayken aşırı şekilde drop yiyor oyunlarda kasıyor.
Sarjdan çıkardığımda kendine geliyor hemen FPS 120-130'lara cıkıyor, lüten yardımcı olun. 1 haftadır bununla uğraşıyorum.
Yüksek performansa çektim ayarları, hepsini denedim. Zaten her türlü ayarda sarjdayken kasmıyordu.
Aynı sorunu yaşadım ben de. sarj aletinin ucu kırılmış tam oturmadığı için oluyordu (sarj oluyordu).

Şarj aletının ucu kırıkkan şarj olmasıda değişik benımkıde oluyor belki kırılmıs olabılır gozle cok bellı oluyor muydu kırık fiziksel olarak

Şarj aletının ucu kırıkkan şarj olmasıda değişik benımkıde oluyor belki kırılmıs olabılır gozle cok bellı oluyor muydu kırık fiziksel olarak
metal kısmı değil, LEGİON y520 var bende soketin ucunda sarı bir parça daha var onun bir tarafı parçalanmıştı. Kırılan parça cok küçük zaten, ufak bi güçle komple çıkardım ama bende buydu sorun tabi sorumluluk kabul etmiyorum :D

Dahili ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar aktif ettim buyuk ıhtımal şarj olurken dusuk olan ekran kartına gecıyor oyunlarda o yuzden kasıyor suanlık bir sorun yok kasma yok yani şarj aletimlik bir sorun değildir zaten sence dahili ekran kartını devre dışı bırakıp aktif etmenin bir faydası olabilir mi?

Dahili ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar aktif ettim buyuk ıhtımal şarj olurken dusuk olan ekran kartına gecıyor oyunlarda o yuzden kasıyor suanlık bir sorun yok kasma yok yani şarj aletimlik bir sorun değildir zaten sence dahili ekran kartını devre dışı bırakıp aktif etmenin bir faydası olabilir mi?
Konuya aşırı hakim değilim ancak NVDİA denetim masasında tercih edilen ekran kartı yüksek performanslı ekran kartı olduğundan emin misin?

Bakarım şimdi ona ama sorun tam anlamıyla anlaşıldı Steam'den oynadığımda kasıyor oyunlar kasma değil donuyor aşırı derecede ama crack veya Zula gibi oyunları oynatıyor büyük ihtimal Steam'de ayar yapmam gerek

Geri
Yukarı