The Witcher 3 Next Gen takılma problemi nasıl çözülür?

Dalessandro

Kilopat
DirectX 11 ile çalıştırdığımda FPS düşüşleri oluyor. Belli aralıklarla droplar yaşıyorum.

DirectX 12 ile en ufak bir problem yok fakat ben daha fazla FPS verdiği için 11 ile oynamak istiyorum.

Genelde DirectX 12 ile drop yaşayanlar olmuş ama bende tam tersi. Bu sorun yüksek ihtimal CD project red yüzünden ama sisteminde yüklü olan arkadaşlar DirectX 11 ile çalıştırıp bakabilirse çok sevinirim.

Not: RTX 4070 Ryzen R7 7700 sistem bileşenlerim var ve BIOS dahil tüm driverlar günceldir.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 4060 ile aynı sorunu yaşıyorum, DX 11'de oyun sürekli takılıyor. DX12'de ara sıra takılıyor, benim sorunum işlemci yüzünden sanırım ekran kartına göre bayağı düşük kalıyor.

RTX 4060 ile aynı sorunu yaşıyorum, DX 11'de oyun sürekli takılıyor. DX12'de ara sıra takılıyor, benim sorunum işlemci yüzünden sanırım ekran kartına göre bayağı düşük kalıyor.
Hocam çok teşekkür ederim geri dönüşün için. Dx 11'de global bir sorun var. 2023 yaz ayında yoktu 4.04 güncellemesiyle mahvetmişler.

Bende Dx 12'de bir sorun yok. Bilgin olsun. İşlemcin nedir?

Hocam çok teşekkür ederim geri dönüşün için. Dx 11'de global bir sorun var. 2023 yaz ayında yoktu 4.04 güncellemesiyle mahvetmişler.

Bende Dx 12'de bir sorun yok. Bilgin olsun. İşlemcin nedir?
i3 10100f hocam. DX11'in sorunlu olduğunu söyleyebiliriz, yabancı forumlarda da bir kaç kişinin sorun yaşadığını görmüştüm.

i3 10100f hocam. DX11'in sorunlu olduğunu söyleyebiliriz, yabancı forumlarda da bir kaç kişinin sorun yaşadığını görmüştüm.
Bu arada Ekran Alanı Yansıması adlı grafik ayarını düşük yapınca FPS neredeyse %50 artıyor. Yüksek ve ya düşük arasındaki farkı da anlayamadım zaten. Bu ayarı değiştirip 120+ FPS ile DX12'de sorunsuz oynayabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı