Lenovo laptopta 2. ekran kartı kullanılamıyor

Açılınca geri dönüş yaparım, açılması uzun sürüyor. Valorant'a girmem yeterli değil mi? Yoksa özel oyun falan mı açmalıyım?

Nasıl yani o nedir açıklar mısınız?

Hocam MUX ile ekran kartları arasında geçiş yaparsınız. Mesela NVIDIA'yı seçince sadece NVIDIA ekran kartı çalışıyor ve değiştirince Intel ekran kartını kullanıyor. Daha tasaruflu ve performanslı.

940MX kullanıyorsunuz galiba, bende 840M varken aşağıdan uygulamayı ve yüksek performanslı NVIDIA GPU ayarını yapıp Minecraft üzerinde kullanabiliyordum.

1685820978441.png

Bu ayarı deneyip Minecraft F3 ekranından vaye Valorant'ta Afterburner ile ekran görüntüsü atar mısın?

Valorant'ta kontrol eder misin GPU'yu? Modelde zaten MUX yokta hiç çalışmadığını söylüyor muhtemelen.
Sanırım oldu, teşekkür ederim.

940MX kullanıyorsunuz galiba, bende 840M varken aşağıdan uygulamayı ve yüksek performanslı NVIDIA GPU ayarını yapıp Minecraft üzerinde kullanabiliyordum.

Eki Görüntüle 1805842

Bu ayarı deneyip Minecraft F3 ekranından vaye Valorant'ta Afterburner ile ekran görüntüsü atar mısın?
Evet ben de önceden araştırıp böyle yaptım. Sonuç değişmedi için yazdım ama diğer mesajdaki görselde göründüğü gibi oldu. Yardımınız için teşekkürler. Bu arada Afterburner nedir?

Dosya Ekleri

• 20230603_224840.jpg
    20230603_224840.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 5
Sanırım oldu, teşekkür ederim.

Evet ben de önceden araştırıp böyle yaptım. Sonuç değişmedi için yazdım ama diğer mesajdaki görselde göründüğü gibi oldu. Yardımınız için teşekkürler. Bu arada Afterburner nedir?

Sıcaklıkları ve kullanımları izlemenize, OC yapmanıza vs yarıyan bir program genel olarak. Rica ederim.

Sıcaklıkları ve kullanımları izlemenize, OC yapmanıza vs yarıyan bir program genel olarak. Rica ederim.

Bu konuyu nasıl çözüldü olarak işaretleyeceğim?

Geri
Yukarı