Lenovo laptopta BIOS'a girilmiyor

zaratan

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar mavi ekran veriyor ve otomatik onarım ekranına atıyor. Bu sorunu düzeltmek için videolar izledim. Hepsini denedim fakat olmuyor. Mesela güvenli modda başlatacaktım olmuyor. Tekrar mavi ekrana atıyor. Hiçbir şey işe yaramadı. Format atayım dedim BIOS'a giremedim. BIOS'a girmek istediğimde yine mavi ekrana atıyor. UEFI ekranına girebiliyorum bir tek. Ne yapacağım yardımcı olursanız sevinirim Lenovo laptop eski mavi ekrandaki hata CRITICAL_PROCESS_DIED
Bu uyarının kötü amaçlı yazılım sonucu oluşabilecegini okumuştum ama emin olamadım.

Bilgisayar mavi ekran veriyor ve otomatik onarım ekranına atıyor. Bu sorunu düzeltmek için videolar izledim. Hepsini denedim fakat olmuyor. Mesela güvenli modda başlatacaktım olmuyor. Tekrar mavi ekrana atıyor. Hiçbir şey işe yaramadı. Format atayım dedim BIOS'a giremedim. BIOS'a girmek istediğimde yine mavi ekrana atıyor. UEFI ekranına girebiliyorum bir tek. Ne yapacağım yardımcı olursanız sevinirim Lenovo laptop eski mavi ekrandaki hata CRITICAL_PROCESS_DIED
Bu uyarının kötü amaçlı yazılım sonucu oluşabilecegini okumuştum ama emin olamadım.

Ekteki yer açılıyor sectigimde ise dediğim gibi mavi ekran atıyor yine.

Dosya Ekleri

• IMG_20230214_195246.jpg
    IMG_20230214_195246.jpg
    168,8 KB · Görüntüleme: 15
BIOS pilini çıkarıp takmayı deneyebilirsiniz. Mavi ekran için dump dosyanızı paylaşabilirsiniz.

Öncelikle teşekkür ederim Windows'a giremiyorum dump dosyalarını nasıl paylaşacağım.

Bu ekrana kadar gelebildim fakat buradan sonra nasıl format atacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230214_201028.jpg
    IMG_20230214_201028.jpg
    125,7 KB · Görüntüleme: 10
Öncelikle teşekkür ederim Windows'a giremiyorum dump dosyalarını nasıl paylaşacağım.

Bu ekrana kadar gelebildim fakat buradan sonra nasıl format atacağım.
Format atmak istiyorsanız boot ekranına gelmeniz gerekiyor. Bir format USB'si hazırlamanız lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Format atmak istiyorsanız boot ekranına gelmeniz gerekiyor. Bir format USB'si hazırlamanız lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam selam format attım fakat ise yaramadı.
Bilgisayarı kullanabiliyorum bazen ama ekran kartı sürücüleri yüklemeye çalıştığımda mavi ekran yiyorum zaman zaman farklı hatalar veriyor System servise exception hatası aldım en son sanırım sizin alanınıza girmiyor yeni konu açmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı