BIOS'a girilmiyor

gallium

Centipat
Daha fazla  
BIOS'a girmek için F2 veya del basmam gerekiyor ki Windows'ta o ekran klavyem aktif olana kadar kalıyordu. O sayede BIOS'a girebiliyordum ancak şu anda o ekran çok kısa bir süre için ekranda kalıyor ve klavyem o süre içinde aktif olmuyor. BIOS'a giremememin temel sebebi budur. Şimdi yapmak istediğim şeyde o ekranın görünme süresini uzatmak bunun için nano /etc/default/grub yazıp grub_tımeout = 20 yazıyorum ancak Update edemediğim için yaptığım hiçbir şey işlemiyor.

BIOS'a girmek için F2 veya del basmam gerekiyor ki Windows'ta o ekran klavyem aktif olana kadar kalıyordu. O sayede BIOS'a girebiliyordum ancak şu anda o ekran çok kısa bir süre için ekranda kalıyor ve klavyem o süre içinde aktif olmuyor. BIOS'a giremememin temel sebebi budur. Şimdi yapmak istediğim şeyde o ekranın görünme süresini uzatmak bunun için nano /etc/default/grub yazıp grub_tımeout = 20 yazıyorum ancak Update edemediğim için yaptığım hiçbir şey işlemiyor.

Shift'e basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatmayı denediniz mi hocam?

Windowstan Bios Ayarlarına Girme Rehberi
Bu rehbere bakabilirsiniz hocam iyi sosyaller.

1. Terminale girip nano /etc/default/grub yazarak grub_tımeout = 5 şeklinde değiştir. Ve CTRL+X tuşuna basarak kaydedip çık. İzin vermeyeceği için komutu sudo ile birlikte kullan.
  2. Sudo Update-GRUB komutu yazarak enter e tıkla.
  3. Bilgisayarı yeniden başlat yeniden başlarken F2(bilgisayarın hangi tuşla BIOS'a giriyorsa) tuşuna bas. BIOS gelirse işlem tamamdır.
Bunları dener misiniz hocam Linux kullandığınızı fark etmedim :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı