Lenovo laptopta NVIDIA ekran yönetim modu otomatiğe döndürülemiyor

tokk04

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
4050 95w
İşlemci
i5 12450h
Laptop Lenovo marka.
Otomatik modaydı, en alttakini seçtim ve uygula dedim ama şimdi en üstekini seçemiyorum. Ne olur yardım edin.

1706645782154.png

Son düzenleyen: Moderatör:
ben otomatiği seçmek istiyom biliyom nvidia yı seçersem daha yüksek performans alcağımı
Ondan bahsetmiyorum, buradaki mux ayarı. Sadece nvidia'yı seçerseniz entegre grafik tamamen devre dışı bırakılır. Yani masaüstünde bile nvidia'yı kullanırsın. Bu pil ömrünü arttırır ve mesela entegre grafik etkinken nvidia kartla oyunlarda aldığın fps sadece NVIDIA aktifken dahada artıyor. MUX'un ne olduğunu araştır.
Çözüm içinde Adrastos hocamın dediği gibi sağ üstte varsayılan ayarlara sıfırla ibaresi olsa gerek.

Ondan bahsetmiyorum, buradaki MUX ayarı. Sadece NVIDIA'yı seçerseniz entegre grafik tamamen devre dışı bırakılır. Yani masaüstünde bile NVIDIA'yı kullanırsın. Bu pil ömrünü arttırır ve mesela entegre grafik etkinken NVIDIA kartla oyunlarda aldığın FPS sadece NVIDIA aktifken daha da artıyor. MUX'un ne olduğunu araştır.
Çözüm içinde Adrastos hocamın dediği gibi sağ üstte varsayılan ayarlara sıfırla ibaresi olsa gerek.

yardımınız için çok teşekkür ederim dediğin konuyu araştırcam

Yeni konular

Geri
Yukarı