Lenovo laptopun işlemcisi %100 kullanılıyor

Dilannss

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
NVIDIA
İşlemci
Intel Core i5-1135G7
Lenovo Vantage uygulamasına girdiğimde işlemcide uyarı işareti vardı. Bunun sebebinin işlemcinin %100'ünün kullanılıyor olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Oyuna girdim oyun sürekli kastığından oyunu oynayamayınca çıktım ve Vantage'e girdim bunu gördüm.

Oyunun kasmaması için ve işlemcinin böyle tümünün kullanılmaması için ne yapabilirim?
(Ben bu teknoloji aleminde yeniyim çünkü ilk defa bilgisayarım oluyor o yüzden de hiçbir şey bilmiyorum)

Ekran görüntüsü 2022-09-03 124500.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Defender'ı kapatıp korsan veya 3. taraf yazilimlar yükledin mi mesela Windows aktifleştirme programı veya cracklı oyun gibi.

Windows Defender'ı kapatıp korsan veya 3. taraf yazilimlar yükledin mi mesela Windows aktifleştirme programı veya cracklı oyun gibi.
Sims ve Stray oyunlarını torrent ile ücretsiz bir şekilde yükledim. Onun dışında başka bir şey yüklemedim. Oyunların crackli olmasıyla ne alakası var anlayamadım. Aynı oyun crackli olmasaydı bu kadar işlemci kullanma ve ısınma olmaz mıydı?

Az önce yarım saat kadar stray oyununu oynadım çok ısınınca laptopa bir şey olur diye korkup geri kapadım.

Crackli oyunlari yuklememeni tercih ederim her zaman diyemem ama bazen bu crackli oyunlar virus ile beraber inebiliyor benim tavsiyem Windows Defender'dan tam tarama yapip supheli dosyalari silmen.

Normalde çok düşük grafik olmadığı sürece işlemci kullanımı bunlarda çok yüksek olmaz. Denildiği gibi virüs falan da olabilir.

Malwarebytes: Download Malware Removal | Free Antivirus Scan & Virus Protection Tool

Kaspersky: Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2022 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky

@Dilannss linkini attıklarımdan birini seç indir, kurulum yaptıktan sonra tam tarama yap.

Eğer Malwarebytes yüklerseniz nasıl tam tarama yapılacağını bilemezsiniz muhtemelen o yüzden şuna bakın: Malwarebytes tam tarama nasıl yapılır?

Malwarebytes uygulmasını indirdim ve verdiğin bağlantıda gösterildiği yaptığım halde böyle bir uyarı çıkıyor:
Ekran görüntüsü 2022-09-03 165326.jpg

Geri
Yukarı